Pobeda Srbije za kraj SP: "Orlići" zauzeli 19. mesto u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Pobeda Srbije za kraj SP: „Orlići“ zauzeli 19. mesto u Skoplju

Pobeda Srbije za kraj SP: „Orlići“ zauzeli 19. mesto u Skoplju

Stefan Branežac

Kadetska selekcija Srbije pobedom je okončala Svetsko prvenstvo u Makedoniji. U susretu za 19. mesto, „orlići“ su savladali Saudisjku Arabiju rezultatom 28:23 (12:14), posle preokreta u drugom poluvremenu. Bilans srpske selekcije na šampionatu u Skolju su dve pobede i pet poraza, u sedam odigranih mečeva.

Većim delom susreta Srbija je bila u vođstvu, „sinovi pustinje“ su imali dobar period igre u završnici prvog poluvremena, kada su i stekli prednost pred odlazak na odmor. U nastavku susreta, Srbija je vodila glavnu reč na terenu, Darko Stošić je sa nekoliko odbrana pogurao svoj tim ka trijumfu, a dobre napadačke role imali su Uroš Kojadinović i Vučko Mrvović. Dovoljno da se zabeleži pobeda na kraju Svetskog prvenstva.

Upravo su dvojica pomenutih, Uroš Kojadinović i Vučko Mrvović, bili najefikasniji u srpskom taboru, sa osam, odnosno sedam postignutih golova.