Srpkinje lako i ubedljivo do trijumfa u Italiji - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srpkinje lako i ubedljivo do trijumfa u Italiji

Srpkinje lako i ubedljivo do trijumfa u Italiji

Ženska reprezentacija Srbije došla je do rutinske pobede nad Italijom 32:19 (15:10) u drugom kolu kvalifikacija za EURO 2016 u Andriji. Do bodova koji približavaju plasmanu na još jedno veliko takmičenje u nizu koje će biti održano u Švedskoj decembra naredne godine, izabranice selektora Saše Boškovića došle su lako i ubedljivo protiv nedoraslog protivnika – najslabije selekcije u grupi.

Italijanke su pred par stotina svojih navijača bile ravnopravan rival samo u prvih dvadesetak minuta meča. Nešto slabiji ulazak u meč devojaka u srpskim dresovima dao je krila Italijankama, koje su sve do 6:6 imale rešenja za odbranu Srbije. Da bi autsajdera trebalo postaviti na mesto, shvatile su Liščević, Živković i drugarice na vreme, pa je tako nakon poslednjeg izjednačenja u 20. minutu (9:9) usledila serija Srbije 4:0, koja je definitivno pokazala ko je kvalitetnija ekipa na terenu.

Povratka Italijankama u meč nije bilo. Bošković je pokušavao da razigra svoj tim koji je kičmu imao u bekovskoj trojci Lišćević, Živković i Stoiljković, uz Krpež i Radosavljević na krilima, Rajović na crti i Risović na golu.

Jovana Stoiljković je donela prvi put +10 Srbiji u 52. minutu za 27:17. Mnogo pre toga, bilo je jasno da je pitanje pobednika rešeno.

Najefikasnije u srpskim redovima bile su Jelena Živković sa osam, dok je Katarina Krpež postigla gol manje.

U prvom meču drugog kola, Češka je na gostovanju savladala Ukrajinu 24:20 i tako joj praktično šanse za plasman na EURO 2016 stavila u domen teorije.