PREMIJER LIGA BiH: Borac pao u Vogošći, sve dalje od titule - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PREMIJER LIGA BiH: Borac pao u Vogošći, sve dalje od titule

PREMIJER LIGA BiH: Borac pao u Vogošći, sve dalje od titule

Borac sve dalje od odbrane titule: Banjalučani poraženi i u Vogošći Rukometaši Vogošće Poljine Hills nastavili su koračati ka tituli šampiona BiH, nakon što su u okviru 17. kola Premijer lige savladali ekipu Borca sa 26:23.

Aktuelnom šampionu BiH Borcu ovo je bio treći poraz u isto toliko mečeva u drugom dijelu sezone, te sada ima 15 bodova zaostatka za Vogošćom, pa je odbrana titule ostala u domenu teorije. Vogošća je odlično otvorila meč, tačnije kaznila je sve greške Borca, te je nakon 10 minuta igre vodila sa 6:2. Na ulasku u posljednjih 10 minuta prvog dijela ekipa trenera Senada Skopljaka čuvala je četiri gola prednosti (12:8), a na poluvremenu je bilo 15:12. Kada je u 52. minuti Vogošća povela sa 25:18, bilo je jasno da Banjalučani nemaju šta tražiti u ovom meču, te je završilo 26:23 u korist domaćina. Benjamin Čičkušić postigao je devet golova za domaćina, dok je Boris Bosić dodao pet. U redovima poraženih Dean Šešić postigao je šest pogodaka, a lijevo krilo Marko Ćeranić jedan manje.

Rukometaši Izviđača opravdali su ulogu favorita i stigli do pobjede protiv sarajevske Bosne na svom parketu rezultatom 37:19 (21:7). Bila je to utakmica u kojoj gosti iz Sarajeva nisu bili ozbiljan rival, a dovoljno govori broj postignutih golova u prvom dijelu, ali i na kraju meča. Skaute su do pobjede vodili Mandić i Leković sa po pet golova, dok je golman Ivan Budalić sakupio 18 odbrana, od toga četiri sedmerca. U redovima Bosne Torlaković je postigao šest, Čavčić pet, a Balta četiri gola.

Mostarski Zrinjski nastavio je sjajnu seriju, a ovaj put su plemići bili bolji od Maglaja sa 29:24. Plemići su tokom cijele utakmice držali rezultatsku prednost, koja je u određenim trenucima prvog poluvremena iznosila i šest razlike. Najefikasniji igrač domaćih bio je Vedran Delić sa osam golova, a Filip Vistorop je dodao sedam. Kod Maglaja Haso Čosić je postigao devet pogodaka. Slavija je ostvarila vrlo vrijednu pobjedu i na domaćem terenu je bila bolja od Dervente sa 27:22. Najefikasniji u domaćem timu bio je još jednom sjajni pivot Mladen Vukadin sa osam postignutih golova. Kod gostiju Bojan Grujičić i Vukašin Zekić postigli su po pet.

Visočka Bosna odigrala je još jedan odličan meč na domaćem terenu, gdje je ove sezone izgubila samo dva boda i to protiv Vogošće. Ovaj put Bosna je savladala Slogu sa 30:22 u meču u kojem je od početka nametnula svoj ritam. Vodila je i po devet golova razlike u prvom dijelu, nakon kojeg je rezultat glasio 19:12. U drugom dijelu Bosna je u jednom momentu vodila i 11 razlike, a na kraju je prednost iznosila osam. Visočane je do pobjede vodio desni bek Faruk Čolo sa sedam golova, dok su Mahir Burić i Eldin Travančić dodali po četiri. U redovima gostiju najefikasniji je bio Miljan Ivanović sa pet pogodaka.

Rezultati: Bosna C. – Sloga 30:22, Izviđač CO – Bosna (S) 37:19, Slavija – Derventa 27:22, Vogošća PH – Borac m:tel 26:23, Zrinjski – Maglaj 29:24, Kakanj – Goražde 19:25. Slobodna je ekipa Konjuha.

Poredak: Vogošća PH 43 boda, Izviđač CO 39, Zrinjski 36, Borac m:tel 28, Konjuh 25, Bosna C. 22, Sloga 22, Maglaj 21, Slavija 19, Goražde 16, Derventa 15, Kakanj 7, Bosna S. 7.