Norveška objedinila sve krune, Španiji bronza - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Norveška objedinila sve krune, Španiji bronza

Norveška objedinila sve krune, Španiji bronza

Stigla je i treća kruna koja je nedostajala da Norvežanke objedine titule olimpijskih, evropskih i svetskih šampionki. Ako i do sada nije bila, Norveška je sada zvanični apsolutni vladar sveta ženskog rukometa. Francuska je u finalu bila ravnopravan rival samo do sredine prvog poluvremena, a onda je upala u ritam Norveške i spasa nije bilo. Konačan rezultat za pobedu vrednu titule svetskih šampionki, 32-24, mnogo govori o realnom odnosu snaga u finalnom meču.

NORVEŠKA – FRANCUSKA 32-24(19-13)

Za razliku od finala, u utakmici za bronzu, neizvesnosti je u nekoj meri ipak bilo. Bar u prvom poluvremenu. Danska se pokazala kao tvrd orah, ali Španija nije polomila zube. Još jedna blistava partija golmanke Navaro(19 odbrana, 54%), ostavila je bez rešenja napad Danske. Zakazala je bekovska linija koja je iz 22 pokušaja postigla samo 4 gola.

ŠPANIJA – DANSKA 24-18(9-9)