SEHA: Preokret PPD Zagreba i trijumf nad Eurofarm Pelisterom! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Preokret PPD Zagreba i trijumf nad Eurofarm Pelisterom! (Video)

SEHA: Preokret PPD Zagreba i trijumf nad Eurofarm Pelisterom! (Video)

Iako su značajno oslabljeni doputovali u hrvatsku prestonicu, rukometaši Eurofarm Pelistera imali su lepu priliku da slave na gostujućem terenu, ali je PPD Zagreb uspeo da nadoknadi minus pet u drugom poluvremenu i ostvari drugi trijumf u isto toliko mečeva regionalnog takmičenja ove sezone – 26:23 (11:14).

Ekipa Željka Babića je nastupila bez Madžovskog, Kušena, Velkovskog, Vegara, Hendavija i Mandalinića, koji zbog lakše povrede ipak nije dobio minutažu u duelu sa bivšim klubom.

Sjajno dirigovani od strane Josipa Perića u napadu, gosti su konstantno vodili do 45. minuta, najviše sa plus pet početkom nastavka, ali su u završnici popustili pod naletima domaćina. Odbrana hrvatskog prvaka je postala mnogo bolja, razbranio se Ašanin, pa je došlo do preokreta – od 16:11 za Pelister, Zagreb je izjednačio na 17:17, a potom poveo sa 19:18.

„Plinari“ prednost nisu ispuštali do kraja, u finišu su je i uvećali, i bez drame u završnici upisali novu pobedu, drugu u SEHA Gasprom ligi u isto toliko mečeva, dok je tim iz Bitolja doživeo prvi poraz, nakon trijumfa nad Metaloplastikom kod kuće.

PPD ZAGREB-EUROFARM PELISTER 26:23 (11:14)

PPD ZAGREB: Ašanin 7 odbrana, Jandrić 2 odbrane – Grahovac, Lajmeter, Hrstić 2, Ravnić 1, Matanović 1, Laljek 1, Obradović 2, Burić 5, Klarica 3, Božić Pavletić 3, Mandić, Mrakovčić 4, Vistorop 4, Šipić

EUROFARM PELISTER: Čanevski 9 odbrana, Trajkoski 1 odbrana – Đukić, Građan 4, Kukoski, Kosteski 1, Perić 7, Tankoski, Radović 1, Stjepanović 2, Kukulovski 2, Mandalinić, Markovski 3, Ojleski, Maraš 3

7m: PPD Zagreb 3/4, Eurofarm Pelister 3/3

Isključenja: PPD Zagreb 6 minuta, Eurofarm Pelister 8 minuta