Hansen neumoran, PSŽ slavio u Segedinu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Hansen neumoran, PSŽ slavio u Segedinu!

Hansen neumoran, PSŽ slavio u Segedinu!

I bez Nikola Karabatića i Eloima Prandija, ekipa Pari Sen Žermena slavila je na gostovanju Pik Segedu 29:32 (17:16), zahvaljujući boljoj igri u završnici.

Huan Karlos Pastor je konačno imao skoro kompletan sastav na raspolaganju, ali ni to nije pomoglo protiv neumoljivog Mikela Hansena, strelca deset golova. Mađarski vicešampion je nakon sedam kola ostao na dva trijumfa u grupi A, dok je PSŽ trećim uzastopnim trijumfom konačno došao do pozitivnog učinka – četiri pobede i tri poraza.

Pik Seged je bio bolji u prvom poluvremenu, tokom kojeg je u nekoliko navrata imao i plus četiri, ali su gosti uspeli da se vrate i preokrenu početkom nastavka. Nakon 20 minuta rezultatske klackalice, odlučila je serija „Milionera“ od 4:0, kojom su poveli 30:26 i rešili pitanje pobednika u završnici.

PIK SEGED – PSŽ 29-32 (17-16)

Pik Seged: Borut Mackovsek 4, Bence Banhidi 4, Luka Stepancic 4, Jonas Kallman 4, Dean Bombac 3, Bogdan Radivojevic 3, Mario Sostaric 3, Martin Stranovsky 1, Stanislav Kasparek 1, Joan Canellas 1, Richard Bodo 1.

PSŽ: Mikkel Hansen 10, Luc Steins 6, Dylan Nahi 6, Henrik Toft 3, Nedim Remili 2, Kamil Syprzak 2, Dainis Kristopans 1, Benoit Kounkoud 1, Ferran Sole 1.