SEHA: Oslabljeni Tatran lak plen za Eurofarm Pelister - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Oslabljeni Tatran lak plen za Eurofarm Pelister

SEHA: Oslabljeni Tatran lak plen za Eurofarm Pelister

U meču trećeg kola SEHA Gazprom lige, Eurofarm Pelister je na svom terenu lako i ubedljivo savladao Tatran Prešov 28:16 (11:7). Makedonski vicešampion se tako sa kamatom osvetio slovačkom prvaku za dva poraza u Ligi šampiona prošle sezone, ali treba istaći da je tim Slavka Goluže bio značajno oslabljen.

U duelu ekipa dva bivša hrvatska selektora, Babića i Goluže, pitanje pobednika rešeno je sredinom drugog poluvremena. Iako je na ovo gostovanje doputovao sa svega osam igrača i dva golmana, Tatran je bolje otvorio utakmicu, vodio sa 4:2 i 5:3, ali nije najbolje iskoristio period od čak 11 minuta bez gola Eurofarm Pelistera. Iziritarin napadačkom bezidejnošću svojih igrača, Babić je na teren poslao najjači adut, Stipea Mandalinića kojeg nije bilo u prethodnim mečevima zbog povrede. Njegov ulazak je ekspresno urodio plodom iniciravši seriju 6:0 i vođstvo domaćina od 9:5.

Držao se Tatran još koliko-toliko u igri, sve do nove velike serije protivnika, ovoga puta 5:0, kojim je makedonski viceprvak od 18:12 povisio na nedostižnih 23:12.

Sjajan je na golu bio Karim Hendavi sa 15 odbrana, jedna intervencija nedostajala mu je za učinak od preko 50%, a najefikasniji u pobedničkim redovima bili su pivotmen Elmir Građan (7/8) i Josip Perić (6/7). Tri gola dodao je Mateo Maraš.

Na drugoj strani, Kolodeti je odbranio devet lopti, Čuprina dve, a u polju su se istakli Rabek sa šest i Pašeko sa pet pogodaka.

Eurofarm Pelister je ovo bila druga pobeda, uz poraz od PPD Zagrebu u prošlom meču, dok je Tatran Prešov zabeležio i treći neuspeh u isto toliko utakmica. U grupi A nalaze se još PPD Zagreb koji ima dve pobede iz dva duela, i Metaloplastika koja je za sada polovična.