SEHA: Vardar lako pao u Zaporožju - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Vardar lako pao u Zaporožju

SEHA: Vardar lako pao u Zaporožju

Ekipa Vardara doživela je prvi poraz u ovogodišnjoj ediciji SEHA Gazprom lige. Nakon dve pobede na startu, izabranici Stevčeta Alušovskog odigrali su jako loše na gostovanju u Zaporožju, i lako izgubili od Motora 30:23 (16:9).

Da će ovo veče biti razočaravajuće za crveno-crne, dalo se naslutiti od samog početka. Čak 11 minuta trebalo je gostima da se upišu na semafor, a domaćin je za to vreme poveo sa velikih 6:0, da bi do odlaska na odmor u dva navrata imao i plus osam.

Jasno je bilo da Vardar nema energiju da se rezultatski vrati i pre 41. minuta, kada je prednost ukrajinskog šampiona postala dvocifrena (23:13). Gosti su do kraja uspeli da smanje zaostatak na minus sedam i ublaže poraz, što nije nikakva uteha za navijače dvostrukog prvaka Evrope.

MOTOR-VARDAR 30:23 (16:9)

MOTOR: Komok 15 odb, Maroz – Bokan 2, Minocki 6, Burzak 6, Horiha 6, Doncov 3, Turčenko 1, Pukovski 1, Malasinskas 2, Kubatko 3

VARDAR: Kantegrel 5 odb, Kizić 3 odb – Vekić 1, Dibirov 2, Taleski 4, Karapalevski 4, Georgievski 2, Dimitrioski 4, Valčak 1, Ševaljević 5, Kalaraš, Gadža

Motor je tako upisao i drugu pobedu u isto toliko mečeva, pošto je u prvom kolu uz puno sreće savladao Vojvodinu golom razlike. Vardar takođe ima dve pobede, ali i jedan poraz. Nexe je polovičan iz dva meča, dok je četvrti učesnik grupe B, Vojvodina, bez poena usled minimalnih poraza u Našicama i Zaporožju.