SEHA: Vardar na pragu četvrtfinala – Balkan-Handball.com
Balkan-Handball.com

SEHA: Vardar na pragu četvrtfinala

U prvoj utakmici poslednjeg para osmine finala SEHA Gazprom lige, Vardar je u SC Jane Sandanski savladao Metaloplastiku 39:31 (19:14). Revanš meč na programu je već u utorak, takođe u Skoplju, od 16.00. Pobednik ovog dvomeča će se u četvrtfinalu sastati sa PPD Zagrebom.

Iako značajno oslabljena, u podmlađenom sastavu, Metaloplastika je sjajno otvorila utakmicu, vodila sa plus četiri u par navrata tokom uvodne faze, ali je favorizovani domaćin sa dve serije od po 5:0 brzo preokrenuo i stekao očekivanu prednost već u prvom poluvremenu.

Lovro Jotić je držao prednost Vardara u nastavku, i uz raspoloženog Dibirova, podigao razliku na plus osam, pa će Vardar biti rasterećeniji u revanšu. Jotić je bio najefikasniji pojedinac sa 10 pogodaka u pobedničkim redovima, a pratio ga je Dibirov sa sedam. Na drugoj strani, raspucani Luka Ivanić je devet puta pogađao protivničku mrežu. 

 

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *