SEHA: Zagreb sačuvao trijumf nad Metalurgom u neizvesnoj završnici - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Zagreb sačuvao trijumf nad Metalurgom u neizvesnoj završnici

SEHA: Zagreb sačuvao trijumf nad Metalurgom u neizvesnoj završnici

Uprkos kadrovskim problemima u sastavu, PPD Zagreb je uspeo da opravda ulogu favorita protiv Metalurga na svom terenu –30:28 (15:13), u okviru 14. kola SEHA Gasprom ligi, i tako načini još jedan korak ka fajnal-foru regionalnog takmičena, na kojem će, izvesno je, hrvatski šampion ponovo učestvovati.

Halil Jaganjac i Filip Kuzmanovski su držali Metalurg u igri do kraja, ali su domaći čitavim tokom meča imali blagu prednost, najčešće od dva do tri gola, i zasluženo slavili pred svojim navijačima. Za kuriozitet se pobrinuo mladi slovenački golman Urh Kastelic postigavši tri gola iz isto toliko pokušaja, kaznivši tako greške gostiju u igri bez čuvara mreže i sa igračem više u polju. Blistavu partiju pružio je Tin Kontrec, sa osam golova bez promašaja. Na listi strelaca, mladi pivotmen je podelio prvo mesto sa iskusnim Horvatom. Na drugoj strani, blistao je Halil Jaganjac sa devet golova, jednim više od Filipa Kuzmanovskog.

PPD Zagreb: Jović 2 odb, Kastelic 4 odb, 3 gola – Ereš, Mrakovčić, Lučin, Božić Pavletić 1, Kontrec 8, Vori, Marković 3, Horvat 8, J. Valčić 1, T. Valčić, Ravnić, Bičanić 3, Pavlović 1, Vekić 2

Metalurg: Tomovski 8 odb, Danilovski 4 odb, Mađovski, Jaganjac 9, Dimitrioski, Tokić 1, Šilegov, Tankoski 1, Serafimov 3, Kuzmanovski 8, Ilić 2, Peševski 3, Palevski, Gugleta 1, Lazarevski, Arsenovski

Lišen pomoći povređenih Hrstića i Vuglača, Saračević je bio primoran da pruži priliku nekim mlađim igračima koji nisu imali naročitu minutažu u dosadašnjem toku sezone, poput Vekića i Lučina, a oni su to iskoristili odličnim izdanjem, pre svega u prvom poluvremenu.

Neizvesnost je kulminirala na ulasku u poslednji minut utakmice kada je Vanja Ilić pogodio za 29:28, ali je Pavlović potom otklonio poslednju dilemu i postavio konačan rezultat.

„Plinari“su se tako učvrstili na drugom mestu sa 31. bodom, devet manje od vodećeg Vardara i tri više od trećeplasiranog Meškov Bresta, koji je u utorak takođe bio uspešan na hrvatskom tlu. Jedino čudo može odvojiti Zagrepčane od plasmana na završni turnir – porazi u sva četiri preostala meča, uz sve pobede Gorenja.

S druge strane, Metalurg je na sedmom mestu sa 16 poena.