ARKUS: Dinamo bolji od Rudara, Ivanović pogodio za bod u Nišu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Dinamo bolji od Rudara, Ivanović pogodio za bod u Nišu!

ARKUS: Dinamo bolji od Rudara, Ivanović pogodio za bod u Nišu!

U poslednja dva meča 4. kola plej-ofa srpskog šampionata, Dinamo je u Pančevu savladao Rudar 33:31 (19:15), dok su Železničar i Partizan nakon velike drame podelili bodove u Nišu, 28:28 (16:15).

Kostolčani su pružili dobar otpor u Pančevu, ali su ostali bez poena u doigravanju. Izabranici Akima Komnenića su tokom prvog dela stekli plus pet, delovalo je da će rutinski do pobede, ali su se „energetičari“ vratili u nastavku, izjednačivši na 23:23. Međutim, do ulaska u poslednjih 10 minuta, Dinamo se serijom 4:0 odvojio na 29:25, a ta prednost ispostavila se nedostižnom. Golovi Bunjevčevića, a potom Vučkovića iz kontre za 33:29, rešili su pitanje pobednika.

DINAMO-RUDAR 33:31 (19:15)

DINAMO: Radovanović 9 odbrana – Pavlović 1, Bunjevčević 3, Bošković 4, Stanić 3, Ostojić 1, Urta 1, Golubović 7, Kostadinović 10, Radović 2, Vučković 1

RUDAR: Vuković 13 odbrana – Tica 5, Panić 3, Ristić 4, Đukić 4, Milošević 4, Nedeljkov 3, Nedeljković 8

Još jedna u nizu utakmica sa fenomenalnim završnicama odigrana je u Nišu. Partizan je uspeo da osvoji bod na teškom gostovanju zahvaljujući pogotku Ivanovića 10 sekundi pre kraja. Milosavljević je uspeo da se izbori za poslednji šut, sjajno je pokušao iz teške situacije, ali je Trnavac uz pomoć stative nekako zaustavio taj udarac i spasao bod Partizanu.

Koliko je meč bio neizvestan, i da je remi najrealniji ishod, najbolje govori činjenica da nijedan od rivala nije imao više od dva gola prednosti na svom kontu. Poslednji put se to dogodilo u prvom minutu nastavka, kada je Stanojević pogodio za 17:15 u koristi domaćina. Od tada, timovi su se nekoliko puta smenili u vođstvu, ali minimalnom. Domaćin je bio taj koji je vodio u završnici, ali bi Partizan svaki put uspevao da izjednači.

ŽELEZNIČAR-PARTIZAN 28:28 (16:15)

ŽELEZNIČAR: Kocić 16 odbrana, Matović – Pavlović 4, Milovanović 2, Stojanović 6, Spasić 4, Milosavljević 5, Anđelković 2, Petrović 1, Stanojević 4

PARTIZAN: Trnavac 11, Mihajlov – Bojanić 2, Petrić 5, Maksić 3, Dimitrijević 3, Mićić 1, Mandić 2, Ivanović 7, Lasica 5

U mečevima odigranim u utorak, Vojvodina je lako savladala Radnički, dok je Metaloplastika bila sigurna u Leskovcu.