ARKUS: Partizan siguran u Aranđelovcu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Partizan siguran u Aranđelovcu

ARKUS: Partizan siguran u Aranđelovcu

Do prvih bodova u plej-ofa, tri dana nakon startnog poraza u Novom Sadu, rukometaši Partizana stigli su davladavši Šamot u Aranđelovcu rezultatom 30:35 (13:16).

Treći put u ovoj sezoni, crno-beli su bili bolji od Aranđelovčana. Šamot se držao do završnice prvog poluvremena, u dva navrata tokom uvodnih minuta imao je i minimalnu prednost, ali je Partizan pokazao kvalitet i držao bezbedno rastojanje većim tokom duela.

Petnaest minuta pre kraja, domaćin je prišao na 22:24, ali je usledila serija Nenada Maksića od 4:1, pa neizvesnosti u završnici nije bilo.

Uz raspoloženog Andreja Trnavca, koji je upisao 14 odbrana, i Stefana Petrića, koji je šest puta zatresao mrežu rivala i podelio pet asistencija, u pobedničkom taboru istakli su se još Maksić sa sedam i Radovanović sa šest pogodaka.

U timu Šamota, najefikasniji je bio Simon Mrda sa šest golova, jednim više od Lazara Pavlovića i dva od Avramovića i Živojinovića.