ARKUS: Pobede Partizana, Metaloplastike i Spartaka za kraj prvog dela sezone - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Pobede Partizana, Metaloplastike i Spartaka za kraj prvog dela sezone

ARKUS: Pobede Partizana, Metaloplastike i Spartaka za kraj prvog dela sezone

U subotu uveče je stavljena tačka na prvi deo ARKUS lige. Učesnici plej-ofa bili su poznati još prošlog vikenda, a sada, posle 14 odigranih kola, jasno je i sa koliko bodova će timovi iz donjeg dela tabele startovati u plej-autu.

Rukometaši Partizana jedini su bez poraza u prvom delu takmičenja. Crno-beli su na Banjici nadigrali Proleter rezultatom 36:24, posle vođstva 21:12 na poluvremenu. Za igrača utakmice proglašen je Nemanja Živković, koji je četiri puta zatresao mrežu protivnika. Po šest pogodaka upisali su Nikola Ivanović i Stefan Petrić, dok se u gostujućem sastavu izdvojio Miloš Pavlović sa sedam. Uz učinak od 12 pobeda i dva remija, Partizan čeka žreb za plej-of kao prvoplasirani tim B grupe.

Svoj bodovni saldo pred početak plej-auta popravili su igrači Spartaka, koji su u Nišu savladali Železničar 1949 sa 30:25, nakon što su na poluvremenu imali dva gola prednosti – 11:9. MVP priznanjem nagrađen je Nikola Stanković, sedmostruki strelac kluba iz Subotice, a deset puta je precizan bio Uroš Radosavljević. U domaćoj ekipi istakao se Nikola Milosavljević sa šest pogodaka.

U okviru A grupe, na teren su večeras izašli rukometaši Metaloplastike i Obilića. U sportskoj hali ,,Šabačke gimnazije” slavio je domaćin rezultatom 33:30, posle vođstva 25:18 na poluvremenu. Za igrača utakmice proglašen je Damjan Marjanović, golman Metaloplastike (sedam odbrana), koji ima svega 16 godina. Najefikasniji je bio Aziz Aidi Mohamed, koji je devet puta savladao protivničkog čuvara mreže, a u dresu ,,vitezova” izdvojio se kapiten Milorad Teodorović sa sedam golova na svom kontu.

Iz A grupe u plej-ofu će se naći Vojvodina, Metaloplastika, Dinamo i Radnički, dok će iz B grupe u doigravanje za prvaka Srbije Partizan, Dubočica 54, Rudar i Šamot 65. Borba za titulu šampiona počinje od nule, odnosno bodovi iz prvog dela se ne prenose. Žreb je zakazan za 23. decembar, kada će biti poznat raspored.

Timovi koji su se našli u donjem delu tabele takmičenje će nastaviti u plej-autu, u kom će se boriti za opstanak. Iz A grupe to su Crvena zvezda Grundfos, Jugović i Obilić, a iz B grupe u plej-aut odlaze Proleter, Spartak, Mokra Gora i Železničar 1949. U plej-autu se rezultati i osvojeni bodovi u međusobnim susretima u prvom delu takmičenja prenose, a utakmice se odigravaju samo između ekipa, koje su u prvom delu takmičenja bile u različitim grupama.

Stoga stanje na tabeli izgleda ovako: Proleter 10, Spartak 7, Mokra Gora 7, Crvena zvezda Grundfos 6, Jugović 4, Obilić 2, Železničar 1949 0.