Srpkinje se oprostile od Niša sa +14 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srpkinje se oprostile od Niša sa +14

Srpkinje se oprostile od Niša sa +14

2 komentari

Reprezentacija Srbije zabeležla je rutinsku pobedu nad Kinom 32:18 (19:10) na oproštaju od niške publike u hali „Čair“. U meču dva tima velike razlike u kvalitetu, izabranice selektora Saše Boškovića su angažovanim pristupom meču odagnale svaku nadu Kineskinja da bi mogli do bodova. Tri gola Andree Lekić i dva pogotka Jelene Popović za početno vođstvo od 5:2, najavili su i konačan ishod duela. Manji značaj duela, uslovio je i nešto opušteniju odbranu naše reprezentacije u prvom poluvremenu, ali se zato u nastavku razgoropadila Jovana Risović koja je svojim odbranama podigla nišku publiku na noge, poslednji put na ovom Svetskom prvenstvu.

STATISTIKA

U drugom poluvremenu Bošković je dao šansu svim igračicama, a gotovo sve su se i upisale u listu strelaca. Maksimalnih +14 (30:16) dostignuto je u 58. minutu…

Najefikasnije su bile Andrea Lekić sa osam, odnosno, Jelena Popović sa šest pogodaka. Kod Kineskinja je Wang šest puta bila precizna…

Kineskinje ostaju u Nišu gde će igrati „Prezident Kup“ za plasman od 17. do 21. mesta sa selekcijom Konga. Protivnik Srbije biće poznat po završetku ostalih mečeva.

KAPITEN

Po završetku meča, Andrea Lekić dobila je nagradu za najbolju igračicu susreta od organizatora(perfektna statistika – 8/8). Međutim, istog trenutka je bilo jasno da nagradu neće zadržati pošto je odmah prstom pokazala u najmlađu reprezentativku Jovanu Risović koja je blistala na golu sa 14 odbrana( 3 sedmerca, 54%). Kapitenski je prišla „Zmajčetu“ i poklonila joj sat koji je dobila. Sjajna niška publika je taj gest ispratila ogromnim aplauzom.