SRPKINJE USPEŠNO KRENULE KA EURO 2014: Švajcarska za zagrevanje - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRPKINJE USPEŠNO KRENULE KA EURO 2014: Švajcarska za zagrevanje

SRPKINJE USPEŠNO KRENULE KA EURO 2014: Švajcarska za zagrevanje

Reprezentacija Srbije uspešno je započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje će se 2014. godine održati u Hrvatskoj i Mađarskoj. Najbolje srpske rukometašice, prema očekivanjima, lako su izašle na kraj sa selekcijom Švajcarske 32:21 (15:6) u Vrnjačkoj Banji.  Gošće su bile u igri prvih 20 minuta, sve do tajm-auta selektora Saše Boškovića, koji je rezultirao serijom 5:0, posle koje su Srpkinje otišle sa nedostižnih +9 na odmor. Drugo poluvreme je donelo rutinsko odrađivanje posla, a Bošković je priliku dao svim igračicama, odmorivši najbitnije poluge u timu za meč sa Slovenijom narednog vikenda.

SRBIJA – ŠVAJCARSKA 32:21 (15:6)
VRNJAČKA BANJA
HALA „VLADE DIVAC“
GLEDALACA – 1000
SRBIJA: Damnjanović 4 , Erić, Filipović 3(2), Kačarević osam odbrana, sedmerac, Krpež 4, Lekić 3, Liščević 1, Milošević 1, Nišavić, Lojpur 7, Ognjenović 1, Popović 3, Rajović 3, Risović 13 odbrana, Stoiljković, Živković 2
ŠVAJCARSKA: Bruč 7 odbrana, dva sedmerca, Dinkel 4(1), Felber 1, Frej 4, Furer 1, Gajsman 3 Hag 1, Hajni, Jugović, Kundig 2, Šerer, Šnajder, Vajgelt 4, Venger 1, Vider
Kretanje rezultata: 2:2 (5.) 7:3 (11.) 9:5 (20.) 10:6 (21.) 17:9 (37.) 23:13 (47.) 24:16 (50.)

Preko dve najbolje igračice Frej i Dinkel, gošće iz Švajcarske su se držale u igri u prvih 20 minuta. Bošković je meč započeo sa bekovskom trojkom Stoiljković – Lekić – Živković, ali je utisak da je odbrana bila ta koja je donosila prednost srpskom timu sa raspoloženom Jovanom Risović, koja je prvo poluvreme završila sa 13 odbrana. Nakon početnih 2:2, usledila je serija 3:0 dvojca Vardara, Andree Lekić i Marije Lojpur za 5:2 u osmom minutu. Slično odstojanje bilo je i u 20. minutu (10:6), kada je selektor Bošković pozvao na minut odmora, koji je rezultirao serijom 5:0 do odlaska u svlačionicu.

Promešao je srpski selektor karte, dao šansu svim igračicama koje je imao na raspolaganju (Dmitrović, Pop Lazić i Tomašević ostali na tribinama). Nešto opuštenija igra u odbrani, dala je krila gošćama, koje su spustile na +7 (17:10). Iznova ozbiljan pristup Lekićeve i drugarica, doneo je i višu prednost. Usledila je serija golova Marije Lojpur, najefikasnije na utakmici sa sedam golova. Do +10, Srbija je stigla u 45. minutu (22:12), a ostatak meča, Bošković je iskoristio da preraspodeli minutažu…