VREME FARAONA: Egipat nadigrao Nemce za plasman u polufinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan VREME FARAONA: Egipat nadigrao Nemce za plasman u polufinale!

VREME FARAONA: Egipat nadigrao Nemce za plasman u polufinale!

U poslednjoj četvrtfinalnoj utakmici olimpijskog turnira u Tokiju, reprezentacija Egipta savladala je Nemačku 31:26 (16:12) i zakazala svoje prvo polufinale ikada na ovom takmičenju, gde će se boriti sa Francuskom!

Očekivalo se i prognoziralo da će ovaj četvrtfinalni dvoboj biti najneizvesniji, međutim, najbolja afrička selekcija je do velikog uspeha došla na dominantan način. Egipćani su otvorili meč sa 6:1, i nijednog trenutka do samog kraja nisu dozvolili blagom favoritu da priđe na manje od dva gola zaostatka.

Pokušavali su Nemci svim raspoloživim snagama da nadoknade zaostatak u kojem su se našli od samog početka, ali im je, kao i kroz čitav turnir, nedostajao kontitunitet u igri. Samo na trenutke bi nagoveštavali da su kadri za preokrenuti utakmicu, međutim, momci koje sa klupe maestralno predvodi Roberto Garsija Parondo, uvek su imali odgovor, strpljivim, pametnim napadom i postojanom odbranom, dovoljno kvalitetnom da se dobije ovakva utakmica.

Nemačka je poslednji put bila u igri u 50. minutu kada je smanjila na 24:21, ali je usledila odlučujuća serija „Faraona“ od 4:0 inicirana nizo odbrana Hendavija, za nedostižnih 28:21 pet minuta pre kraja.

Drugačiji ishod bio bi nezamisliv ako se uzme u obzir odnos golmanskog učinka. Hendavi ih je u pobedičkim redovima sakupio 18, a Volf i Biter zajedno tek četiri…

Egipat će igrati prvi polufinalni meč protiv Francuske u četvrtak od 10.00 po srednjeevropskom vremenu, dok će u drugom, od 14.00, sastati Španija i Danska.

EGIPAT-NEMAČKA 31:26 (16:12)

EGIPAT: Hendavi 18 odbrana, Eltajar – Sanad 4, Mohamed Ali 5, Šebib 2, Mesilji 2, Elahmar 3 (3), Seif Eldera, Kadah, Jehija Eldera 4, Elvakil 3, Elmasri, MOhamed Ahmed 3, Jahija Omar 5

NEMAČKA: Biter 1 odbrana, Volf 3 odbrane – Druks 1, Kastening 3, Kun 6, Šiler 5, Hefner 2, Vajnhold 2, Veber, Knor, Pekeler, Lemke, Gola 6, Genshajmer 1 (1)