SP juniora: Čileanci lak zalogaj za "Orliće" - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball SP juniora: Čileanci lak zalogaj za "Orliće"

SP juniora: Čileanci lak zalogaj za "Orliće"

Najbolji srpski juniori, pobedom su započeli takmičenje na SP u Grčkoj. "Orlići" su u prvom kolu potvrdili ulogu favorita i lako došli do dva boda protiv Čilea 35:19 (17:7). U prvih petnaestak minuta, motivisani Čileanci pravili su problema srpskom napadu, koji nije najbolje funkcionisao. Posle tajm-auta pri rezultatu 8:6 u 20. minutu, Čileanci postižu samo gol do kraja poluvremena i tako zapečaćuju svoju sudbinu. Trener Butulija je promešao karte u drugom poluvremenu, dao šansu svima da dobiju svoje prve minute na SP i tako se pripreme za ono što ih očekuje na ozbiljnijim iskušenjima, poput sutrašnjeg meča sa Norveškom.

Srbija – Čile 35:19 (17:7)
Srbija:  Milić, Ivanišević, Ilić 6, Pantelić 1, Pušica 1, Mešter 3, Zelenović 3, Markez 3, Jokić 2, Golubović 4, Pavić 9, Nikolić 2, Nenadić 2, Dragaš, Ćirić.
Čile: Fojštman 5, Donoso 4, Estai 2, Felas 1, Salazar 1, Esteban 1, Rikelme 1, Kaljeha 1, Ozazun 1