Srbija srušila Švedsku – Plasman u TOP 8! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball Srbija srušila Švedsku – Plasman u TOP 8!

Srbija srušila Švedsku – Plasman u TOP 8!

19Ženska juniorska reprezentacija Srbije načinila je veliki uspeh plasmanom u glavnu rundu Evropskog prvenstva. Srpkinje su definitivno odigrale najbolju utakmicu na turniru i savladale favorizovanu Švedsku sa 27:26 (11:14). Malo ko je očekivao plasman u dalji krug takmičenja nakon loše igre protiv Nemačke, ali srpske rukometašice imale su želje i motiva na pretek da ostvare pozitivan rezultat.

Utakmica se kretala od očaja do sjaja. Srpske rukometašice veoma su loše počele susret i u uvodnim minutima bile u velikom zaostatku od 1:6. Napad je uglavnom bio individualan, sa lošom realizacijom. S druge strane, Šveđanke su koristile svaku grešku za brze golove i time održavale prednost. Srbija je svoj napad konsolidovala tek u poslednjih deset minuta, napravila seriju od tri vezana gola i uhvatila priključak na 10:13. Ipak, zahvaljujući igračici više na parketu, Skandinavke su uspele da sačuvaju tu prednost.

Tokom cele utakmice evidentna je bila požrtvovana igra naših igračica, ali početak drugog poluvremena je doneo prevagu. Zahvaljujući fantastičnom igrom u odbrani i napadu za koji Šveđanke nisu imale rešenja, Srpkinje su počele da tope prednost. Selektor Zoran Valdevit sa klupe je činio prave poteze, vršio izmene i davao sugestije kada je bilo najpotrebnije. Prvo Natalija Vasić pogađa za izjednačenje od 15:15, a zatim kolektivnom igrom dolaze do prve prednosti na susretu od 17:16. Na krilima odlične igre, naše rukometašice prave seriju i stižu i do 20:17. Šveđanke su uspele da smanje prednost, ali sve to golovima iz penala. Šveđanke, koje su svetske šampionke za 1992.godište, našle su se u čudu. Redom su pogađale naše igračice, ni flaster na raspucanim Ribičić, Georgijev i Filipović nije pomogao Šveđankama, jer su naša krila Ivana i Nevena Popović i pivot Vasić uspešno pogađale. Švedska se do kraja nije predavala, smanjila je rezultat, ali sjajnim odbranama Jeremić samo su uspele da ublaže poraz.

Svesne šanse koje su dobile pošto je Francuska pobedila Nemačku sa 26:13, naše rukometašice zaslužuju sve pohvale, jer su ostavile srce na teren i više nego zasluženo izobrile plasman u TOP 8 reprezentacija. Ovom pobedom u dalji krug prenose 2 boda.