Železničar slavio u Plani - Vojvodina izbacila Planinku posle sedmeraca - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Železničar slavio u Plani – Vojvodina izbacila Planinku posle sedmeraca

Železničar slavio u Plani – Vojvodina izbacila Planinku posle sedmeraca

2 komentari

Od prvog minuta Nišlije su nametnule svoj prepoznatljivi  ritam, sa puno kontri i polukontri, pa je trener domaćih Milojević bio prinuđen da zatraži predah već pri rezultatu 4:1. Ni to nije mnogo promenilo stvari, Živković i Đukić su prednjačili u tranziciji i gosti su postepeno povećavali prednost, za 21:14 na poluvremenu. Morava sa nemerljivo više elana ulazi u nastavak i serijom od 4:0 smanjuje vođstvo rivala na 21:18. Ipak, odbrana Planjana se brzo vratila u letargiju, pa ni raspoloženi Ilić i Zlatko rakić nisu bili dovoljni za preokret. Železničar se vratio plus šest, i održavao tu razliku do poslednjih sedam minuta, kada domaći tim poslednjim naporom uspeva da uvede meč u neizvesnost. Doduše, i Nišlije su zdušno pomogle u tome, prerano završavavši napade nerezonskim šutevima. U poslednjem minutu Morava je zahvaljujući odličnom presingu stigla na gol zaostatka, ali je Đukić u poslednjim sekundama otklonio u poslednjoj dilemi.

Trener Vladimir Stanojević nije krio zadovoljstvo – „ Nedopustivo je ovo opuštanje u finišu. Zadovoljan sam kako smo odigrali 55 minuta, nismo se mnogo potrošili pred važan meč sa Crvenom Zvezdom. I dalje su nam očekivanja u prvenstvu skromna, ulazak u plej – of nam je jedini cilj“-.

O situaciji sa Ognjenom Kajganićem popularni „Piki“ nije želeo mnogo da govori – „Što se mene tiče, dokle god se ne pojavi na treningu on nije naš igrač. Kada se bude pojavio računaću na njega, a nije na meni da govorim o tim stvarima, moja briga je teren. Znam samo da je stanje u vezi sa njim još uvek nerazjašnjeno.“-

Ivanu Milojeviću je više nego jasan razlog poraza – „Nema opravdanja za ovakvu igru u odbrani. Ne mogu da se setim da smo jedan „muški“i faul napravili.

Boban Živković je bio najefikasniji sa 10 golova, koliko je postigao i Stefan Ilić na drugoj strani. Po sedam puta pogodili su Đukić i Zlatko Rakić.

MORAVA – ŽELEZNIČAR 38:40 (14:21)

MORAVA: Dimitrijević, M. Rakić 1, Trpković, Ranković, Đurković 1, Z. Rakić 7, Ilić 11, Jokić 7, Jovanović 4, Tomić, Antić, S. Popović, Bogavac, M. Popodvić 3, Boljković, Đekić 4. Sedmerci: 2/2 Isključenja: 2 minuta
ŽELEZNIČAR: Stojanović, Živković 10(2), Mitić, Denić, Veljković, Mađar 2, Radoničić 3, Tašković, Zlatanović, Pernar, Milošević 4, Basarić 7, Pavlović, Đukić 8, Bećirović 1, Stefanović 5. Sedmerci: 2/2 Isključenja: 2 minuta