Francuska prevelik zalogaj, Hrvatska će igrati za bronzu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2020 - ŽENE Francuska prevelik zalogaj, Hrvatska će igrati za bronzu

Francuska prevelik zalogaj, Hrvatska će igrati za bronzu

Prvi finalista Evropskog prvenstva za dame u Danskoj je reprezentacija Francuske, koja je lako i ubedljivo savladala Hrvatsku 30:19 (15:5), rešivši pitanje pobednika već u prvih 30 minuta.

Nakon prvih osam minuta, nije se moglo naslutiti ono što se kasnije dogodilo. Hrvatska je dosta dobro počela, imala je dovoljno kreativnosti u napadu i raspoloženu Pijević na golu, a onda, kao da je neko ugasio svetlo u Herningu. Od osmog minuta i vođstva 3:2, izabranice Nenada Šoštarića su do odlaska na odmor postigle svega dva gola.

U hrvatskom napadu smenjivala su se dva scenarija – promašeni ziceri i izgubljene lopte. U brzoj igri, Francuska se mnogo bolje snašla i napravila seriju od čak 9:0, povela sa 11:3 i rešila pitanje pobednika ranije nego što je iko očekivao. Prednost je nastavila da raste do kraja prvog poluvremena, odnosno do efektnog pogotka Niakate za 15:5, neposredno pre isteka 30. minuta.

Iako su Šimara, Krsnik, Blažević i Jelić otvorile drugo poluvreme serijom 4:1 za 16:9, Hrvatska nije bila ni blizu toga da ugrozi veliko vođstvo rivala, iako je još u tri navrata bila na minus sedam, i što je za 10 minuta dala više golova nego u prethodnih 39. Golom Nze Minko tačno na polovini nastavka, Francuska je pomerila maksimum na 25:14, u igri gol za gol mirno privela brobu kraju.

Kod Hrvatske su po tri gola dale Katarina Ježić, Valentina Blažević i Dora Krsnik, dok su u redovima francsuke reprezenatacije po četiri pogotka upisale Zadi, Niakate, Minko i Lakabrer.

U drugom poufinalu večeras igraju Danska i Norveška, a utakmica za treće mesto na rasporedu je u nedelju od 15.30.

FRANCUSKA – HRVATSKA 30:19 (15:5)

HRVATSKA: Bešen, Pijević (7); P. Posavec, Krsnik 3(3), S. Posavec, Mičijević 2, Milosavljević 2, L. Kalaus 1, D. Kalaus, Ježić 3, Japundža, Šimara 2, Debelić 2, Mamić, Vidak 1, Blažević 3.

FRANCUSKA: Leynaud (3), Darleux (8); Nocandy 2, Coatanea, Valentini 2, Zaadi 4(1), Kouyate 1, Niakate 4, Dembele Pavlović 3, Sercien Ugolin 2, Flippes 2, Kanor, Edwige, Foppa 2, Nze Minko 4, Lacrabere 4(2).

SEDMERCI: Hrvatska 3(3), Francuska 5(3).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 min. (Debelić, Šimara), Francuska 2 min. (Zaadi).

IGRAČICA UTAKMICE: Kalidiatou Niakate.