Rumunke jedva prošle dalje, Norvežanke doslovno pregazile Nemice (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2020 - ŽENE Rumunke jedva prošle dalje, Norvežanke doslovno pregazile Nemice (VIDEO)

Rumunke jedva prošle dalje, Norvežanke doslovno pregazile Nemice (VIDEO)

Zorica Radojkovic

Rumunija je teškom mukom u drugom poluvremenu preokrenula meč protiv Poljske sa 11-15 na poluvremenu, na 28-24 i tako upisala bodove koji ih vode u glavnu rundu takmičenja na evropskom prvenstvu u Danskoj. Slabo šta je u prvom delu funkcionisalo u redovima Rumunije na čiji gol se vratila Denisa Dedu posle izolacije, dok je Kristina Neagu(šut 8 od 16, penali 4/4) besomučno šutirala ka golu Gavlik. Ključna igračica Rumunije u drugom delu bila je Kristina Laslo (šut 6 od 7) koja je kreirala preokret golovima i odličnom organizacijom igre, a na kraju je zasluženo dobila priznanje za najbolju na meču.

Drugi meč u grupi bio je, zahvaljujući apsolutnoj dominaciji Norveške nad Nemačkom, jako dosadan za gledanje u smislu neizvesnosti, ali sa druge strane perfektan ako govorimo o rukometnoj veštini. Norveška je u svom jubilarnom, stotom meču na EP, nanela Nemačkoj ubedljivo najveći poraz u istoriji na istom takmičenju rezultatom 42-23 što se moglo i naslutiti već na poluvremenu kada je na semaforu pisalo 22-14. Stine Oftedal je plesala po terenu maestralno razigravajući saigračice među kojima je Nora Mork bila najraspoloženija za postizanje golova pa je meč završila sa čak 12 golova.

Norveška – Nemačka 42-23

Norveška: Granlund 6 odbrana, Sando 2 obdrane – Mork 12, Herrem 7, Oftedal 4, Dale 4, Resitad 4, Kristiansen 3, Jacobsen 3, Arntzen 2, Solberg-Isaksen 1, Skogrand 1, Larsen Aune 1

Nemačka: Eckerle 7 odbrana – Smits 4, Bolk 4, Miadhof 3, Lauenroth 2. Behnke 2, Berger 2, Grijseels 2, Zaof 1, Minevskaja 1, Schulze 1, Weiglel 1