BiH ubedljivo poražena od Argentine - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 BiH ubedljivo poražena od Argentine

BiH ubedljivo poražena od Argentine

U prvoj pripremnoj utakmici pred EHF Euro 2024, a u okviru 1. kola tradicionalnog Yellow Kup-a, reprezentacija Bosne i Hercegovine je u Vinterturu poražena od Argentine 32:23 (15:14).

Selektor Irfan Smajlagić iskoristio je priliku da svim igračima pruži šansu, s tim što je kapiten Mirsad Terzić bio van stroja zbog blaže povrede.

Argentinci se već neko vreme nalaze u Evropi, u prethodnih nedelju dana odigrali su dve utakmice sa Poljskom i obe izgubili, ali su se koliko-toliko uigrali, što je došlo do izražaja u drugom poluvremenu.

Južnoamerička selekcija vodila je od početka do kraja. U prvom poluvremenu „Zmajevi“ su držali korak, ali su konstantno bili u zaostatku od jednog do tri gola.

U nastavku su Argentinci dominirali i ostvarili ubedljiv trijumf.

BiH u petak od 20.15 igra protiv domaćina Švajcarske.

Podsetimo, ova balkanska selekcija će treći put uzastopno nastupati na Evropskom prvenstvu, ovoga puta u grupi sa Švedskom, Holandijom i Gruzijom.