"Croatia cup": Hrvatska u finišu slomila odličnu Crnu Goru - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 „Croatia cup“: Hrvatska u finišu slomila odličnu Crnu Goru

„Croatia cup“: Hrvatska u finišu slomila odličnu Crnu Goru

Meć na uživanje na otvaranju turnira u Poreču.

U prvom meču, sada već tradicionalnog „Croatia cup“ turnira u Poreču, reprezentacija Hrvatske savladala je Crnu Goru 29:25 (14:13), pred oko 3.000 navijača u dvorani „Žotika“.

Bila je to prva pripremna utakmica selekcija Gorana Perkovca i Vlade Šole, pred odlazak na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj. I imalo se šta videti – odlična reprezentacija Crne Gore skupo je prodala kožu favoritu. Vodili su „Lavovi“ i sa tri razlike u drugom poluvremenu (15:18), ali su popustili u poslednjih desetak minuta.

Tačnije, razbranio se Filip Ivić u drugom poluvremenu, raspucao Šoštarić sa desnog krila, a Srna i pre svega Načinović, koji je briljirao u odbrani, postigli odlučujuće golove, kojima su se Hrvati odvojili na 26:23.

Crna Gora je pokazala koliko opasan protivnik može biti, pogotovu kada je Nebojša Simić u  svom elementu među stativama, a retko kada nije. Ubojit je bio Miloš Vujović i iz igre i sa linije sedam metara – postigao je osam golova.

Da bi Hrvatska preokrenula, neophodan je bio takav učinak i na suprotnom golu, a to je doneo odlični Filip Ivić.

Goran Perkovac je odlučio da u ovoj utakmici odmori Igora Karačića, pa su napad predovdili Duvnjak i Cindrić. NIje bilo ni  Ivana Martinovića, Davida Mandića, Tina Lučina i Dominika Kuzmanovića.

Na drugoj strani, iz predostrožnosti je odmarao Mirko Radović, pa je na desnom krilu počeo njegov prezimenjak Luka. U drugom poluvremenu, na toj poziciji oprobao se Branko Vujović, dok su se na desnom beku smenjivali Vujačić i Čavor.

Vuko Borozan je odigrao prvi meč za reprezentaciju posle šest i po godina, i pokazao da će biti velika šuterska snaga tima.

Najbolji strelac Hrvatske bio je Mario Šoštarić sa šest golova, iako je igrao samo u drugom poluvremenu. Srna je dao pet, uz defanzivnu rolu u središtu zone sa Veronom Načinovićem. Miloš Vujović je bio najefikasniji akter sa osam pogodaka.

Drugi meč na ovom turniru igraju Crna Gora i Slovenija, u petak od 17.00.

Podsetimo, Hrvatska je na EP u grupi sa Španijom, Austrijom i Rumunijom, a Crna Gora sa Srbijom, Islandom i Mađarskom.