Makedonija bolja od Grčke - veličanstvena atmosfera u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Makedonija bolja od Grčke – veličanstvena atmosfera u Skoplju

Makedonija bolja od Grčke – veličanstvena atmosfera u Skoplju

Makedonija uspešna u prvoj pripremnoj utakmici za EHF Euro 2024.

Dve selekcije koje se pripremaju za predstojeće kontinentalno nadmetanje, odmerile su snage pred punim tribinama skopske dvorane „Boris Trajkovski“. – Makedonija je savladla Grčku 33:30 (18:15).

Isti rivali sastaće se sutra na istom mestu, ali će utakmica biti „zatvorena“ za javnost.

Grčka je bolje počela, vodila većim delom prvog poluvremena, najviše sa dva razlike. Igra preko pivotmena je gostima donosila rezultat, dok je domaćin pravio nešto više tehničkih grešaka.

Međutim, stvari su se preokrenule u završnici prvog dela. Najpre je Kuzmanovski izjednačio zahvaljujući odbrani i precizno bačenoj kontri Mitrevskog, a preokret je usledio u poslednjim minutima pred odlazak na odmor. Nizom odbrana, Mitrevski je pokrenuo seriju Makedonije od 6:1, za plus tri na poluvremenu.

Ta serija je početkom nastavka narasla na 9:1, pa je na semaforu pisalo 21:15.  Ispostavilo se da je time pitanje pobednika rešeno – do poslednjeg minuta kada je sve bilo jasno, Grci nisu uspevali da se spuste ispod minus četiri.

Nikolče Mitrevski je sakupio osam odbrana, ali je prelomio meč. Milan Lazarevski je postigao isto toliko golova, Nenad Kosteski je dao šest, a Filip Kuzmanovski pet.

Selektor Lazarov je zbog bolesti odmarao Žarka Peševskog, a zbog povrede nije bilo ni Nikole Markoskog, tako da je mladi pivot Lazarevski dobio punu minutažu, i maksimalno je iskoristio, dokazavši još jednom da je svetla budućnost makedonskog rukometa.

Podsetimo, ova balkanska selekcija na EP igra u grupi A, sa Nemačkom, Francuskom i Švajcarskom.