Hrvatski brodolom u Kelnu, Island dominirao u drugom poluvremenu - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Hrvatski brodolom u Kelnu, Island dominirao u drugom poluvremenu

Hrvatski brodolom u Kelnu, Island dominirao u drugom poluvremenu

Reprezentacija Hrvatske doživela i treći poraz u glavnoj fazi.

Porazom od Islanda 35:30 (16:18), reprezentacija Hrvatske je ostala i bez teoretske šanse da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva.

Posle Francuske i Mađarske, i „Ribari“ su bili bolji od čete Gorana Perkovca, iako su nastupili bez dve najveće zvezde, Omara Ingija Magnusona i Gislija Kritsjansona, koji se povredio u ranoj fazi meča. Nije pomogao ni crveni karton Imrija Gislasona u prvom poluvremenu, kao ni povratak u sastav Domagoja Duvnjaka kojeg nije bilo u prethodnim mečevima.

A nije pomogla ni sjajna partija Dominika Kuzmanovića. Nije pomoglo ništa, ponovo najpre zbog tehničkih grešaka, tačnije izgubljenih lopti koje su otvarale kontre protivnicima.

Do 45. minuta, utakmica je bila pravi rolerkoster. U prvih devet, Hrvatska je dala isto toliko golova i imala plus četiri. Vođen iskusnim asovima Palmarsonom i Gustavsonom, Island je preokrenuo na plus dva, da bi balkanska selekcija do odlaska na odmor vratila takvu prednost na svoj konto.

Igralo se brzo, efikasno, na momente i atraktivno, pa su se timovi često smenjivali u vođstvu. Ali, sve to do 45. minuta, kada je hrvatska raspala napadački, a Island iz kontre u kontru povećavao prednost na nedostižnih plus šest.

HRVATSKA – ISLAND 30:34 (18:16)

HRVATSKA: Mandić (2 odb), Kuzmanović (8 odb); Mihić, Duvnjak 4, Šoštarić 2 (1), Karačić 1, Maraš, Načinović 4, Kušan, Cindrić 4, Lučin, Šipić, Glavaš 1, Srna 4, Klarica 4, Jelinić 6.

ISLAND: Halgrimsson, Gustafsson (13 odb +1 gol); Rikhardsson 6 (1), Palmarsson 6, V. Kristjansson 4, Elisson 8 (1), Jonsson 1, G. Kristjansson 3, Gislasson, Valencia, Vidarsson 2, Arnasson, Gudjonsson, O. Kristjansson 1, Thartarsson 4, Olafsson.

Kako stvari stoje, hrvatska realnost u ovom trenutku je plasman od devetog do 12. mesta.