Makedonija eliminisana: Častan poraz od moćnog domaćina - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Makedonija eliminisana: Častan poraz od moćnog domaćina

Makedonija eliminisana: Častan poraz od moćnog domaćina

Porazom od Nemačke 34:25 (18:13), reprezentacija Makedonije eliminisana je sa EHF Euro 2024. Balkanskoj selekciji preostaje duel sa prestiž sa selekcijom Švajcarske, koja će, sasvim neočekivano, imati ogroman takmičarski motiv zahvaljujući šokantnim remijem sa Francuskom.

Nije bilo realno očekivati mnogo jači otpor domaćinu u berlinskoj „Mercedes Benc“ areni, pred 13.000 navijača. Nemci su od početka dominirali, poveli sa 5:2 pa 9:5 u 14. minutu, kada je Lazarov pozvao prvi tajm-aut. Urodio je plodom, ali na kratko. Makedonija je prišla na minus tri, međutim, defanzivno nije imala rešenja za raspoložene protivničke bekove.

Juri Knor je postigao čak sedam golova u prvom poluvremenu, i najzaslužniji je za prednost 18:13. Pitanje pobednika, ako se uopšte i postavljalo, rešeno je početkom nastavka, nemačkom serijom 3:0 za 21:13.

Kiril Lazarov je uspeo da zaustavi brodolom igrom 7 na 6, ali u odbrana nije mogla da izdrži, pa su momci Alfreda Gislasona rutinski održavali pet do šest golova prednosti. Kada je Makedonija i u napadu počela da greši, prednost je narasla na maksimalnih 31:21.

Macedonia – Germany 26-34 (13-18)

Macedonia: Nenad Kosteski 6, Zharko Peshevski 4, Tomislav Jagurinovski 4, Marko Mitev 3, Nikola Kosteski 2, Milan Lazarevski 2, Petar Atanasijevikj 2, Martin Velkovski 1, Filip Taleski 1.

Germany: Juri Knorr 10, Johannes Golla 3, Sebastian Heymann 3, Julian Koster 3, Lukas Mertens 3, Timo Kastening 3, Justus Fischer 2, Philipp Weber 2, Jannik Kohlbacher 2, Nils Lichtlein 1, Renars Uscins 1, Christoph Steinert 1.