Norveška preko Holandije do prvih bodova u drugom krugu - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Norveška preko Holandije do prvih bodova u drugom krugu

Norveška preko Holandije do prvih bodova u drugom krugu

Norvežani su uspeli koliko-toliko da poprave bled utisak u dosadašnjem toku EHF Euro 2024. U drugom kolu glavne faze, uspeli su da pobede Holandiju 35:32 (16:18), nakon mnogo bolje igre u drugom poluvremenu.

Teoretske šanse za plasman u polufinale i dalje postoje, ali bi momci Jonasa Vilea morali da savladaju Švedsku i Dansku, uz poklapanje ostalih rezultata.

Norveški napad konačno je proradio u ovom meču, mada Holanđanima defanziva nije jača strana. Najbolji meč u dosadašnjem toku turnira odigrao je Sagosen, preuzevši više šuteva na sebe u odsustvu povređenog Johanesona.

Razigrala su se i krija Bjernsen i Blonc, a pogotovu pivotmen Gulerud. Sredinom drugog poluvremena kada se meč lomio, na nivou je bio i Bergerud među stativama.

Norway – Netherlands 35-32 (16-18)

Norway: Magnus Gullerud 7, Alexandre Blonz 6, Sander Sagosen 6, Petter Øverby 5, Kent Robin Tønnesen 3, Christian O’Sullivan 2, Tobias Grøndahl 1.

Netherlands: Rutger ten Velde 8, Boddy Schagen 5, Lars Kooij 5, Niels Versteijnen 5, Dani Baijens 5, Luc Steins 3, Tim Claessens 1.

U poslednjem meču 2. kola ove grupe, od 20.30 sastaju se Norveška-Danska.