Smits pogodio za remi Holandije i Portugala - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Smits pogodio za remi Holandije i Portugala

Smits pogodio za remi Holandije i Portugala

Holandija odigrala poslednji meč na EHF Euro 2024, Portugal možda i ne.

Nije bilo pobednika u prvom meču poslednjeg dana glavne faze u Hamburgu – Portugal i Holandija remizirali su 33:33 (15:17), pogotkom Jorna Smitsa 11 sekundi pre kraja.

Smenjivali su se često timovi u vođstvu tokom neizvesnog meča. ali su na kraju Portugalci bili bliži trijumfu. Golman Diogo Rema Markeš potpuno je dominirao u prvom poluvremenu, ređao zicer za zicerom i na poluvreme otišao sa 13 intervencija, ali njegovi saigrači u polju nisu valorizovali taj učinak.

Holandija je bila bolja u prvom poluvremenu imala i plus tri početkom nastavka, ali je drugo poluvreme pripalo izabranicima Paula Pereira, koji nisu ipak umeli da sačuvaju prednost od dva gola u poslednjem minutu.

Ipak, Portugalci su blizu utakmice za peto mesto na Evropskom prvenstvu, jer će zauzeti treće mesto u grupi ukoliko Danska ne izgubi od Slovenije (18.00).

Netherlands – Portugal 33-33 (17-15)

Netherlands: Rutger Ten Velde 7, Ivar Stavast 4, Bobby Schagen 4, Niels Versteijnen 4, Martijn Kleijkers 3, Jorn Smits 3, Luc Steins 2, Iso Sluijters 2, Lars Kooij 1, Niko Blaauw 1, Alex Smit 1, Tim Claessens 1 .

Portugal: Martim Costa 8, Luis Frade 8, Antonio Areia 7, Francisco Costa 3, Miguel Martins 2, Rui Silva 1, Leonel Fernandes 1, Salvador Salvador 1, Pedro Portela 1.