Tri ubedljiva poraza "Zmajeva" u Švajcarskoj - i Rumunija prejaka - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Tri ubedljiva poraza „Zmajeva“ u Švajcarskoj – i Rumunija prejaka

Tri ubedljiva poraza „Zmajeva“ u Švajcarskoj – i Rumunija prejaka

Još jedan ubedljiv poraz BiH.

Nakon Argentine (32:23), Švajcarske (39:21), reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je i od Rumunije 29:19 (10:6),  u poslednjem kolu jubilarnog 50. „Jelou kupa“ u Vinterturu.

Rezultat jasno govori da učinak „Zmajeva“ na pripremnom turniru zabrinjava pred start EHF Euro 2024.  Podsetimo, BiH će igrati u Grupi E (Manhajm) protiv Švedske, Holandije i Gruzije, tim redom.

Protiv Rumuna, zbog lakših povreda u sastavu nije bilo Marka Panića i Senjamina Burića, uz Nedima Hadžića i Marija Pavlaka koji su propustili i prethodni meč.

Odbrana je ovoga puta bila na potrebnom nivou u prvom poluvremenu, ali se potvrdilo da je napad prilično limitiran bez Panića, koji je Švajcarcima dao deset golova. Do 25. minuta, rumunska mreža zatresla se samo tri puta.

Pitanje pobednika rešeno je do 15. minuta nastavka, kada je Rumunija stekla nedostižnih plus osam.

Luka Knežević je bio najefikasniji igrač BiH sa četiri gola, a Mirko Herceg, Adi Mehmedćehajić, Dino Hamidović, Luka Perić i Vladan Đurđević su dodali po tri, uz jedan pogodak Adina Faljića. Benjamin Burić je sakupio pet, a Admir Ahmetašević dve odbrane.

Švajcarci su zauzeli prvo mesto sa sve tri pobede, druga je Rumunija a treća Argentina.

Reprezentacija ostaje u Švajcarskoj do utorka, kada kreće za Manhajm, gde će u četvrtak, 11. januara, igrati protiv branioca titule Švedske.