Važna pobeda: Slovenija bolja od Holandije u goleadi, i dalje postoji šansa za polufinale - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Važna pobeda: Slovenija bolja od Holandije u goleadi, i dalje postoji šansa za polufinale

Uprkos rapsodiji Nilsa Feršteijnena koji je postigao 15 golova, Slovenija je uspela da savlada Holandiju 37:34 (19:13), u okviru 3. kola glavne faze EHF Euro 2024. Još uvek postoji nada da će se četa Uroša Zormana preseliti iz Hamburga u Keln na finalni vikend, ali je uz trijumf nad Danskom za dva dana, neophodno i poklapanje ostalih rezultata.

Brza igra sa dominantnim napadima i lepim potezima, bilo je nešto što se očekivalo od ove dve selekcije. Slovenija je nervozno počela, sa par izgubljenih lopti i čistih kontri protivnika, ali je sredinom prvog poluvremena zagospodarila terenom i u 20. minutu povela 12:7.

U odnosu na meč sa Portugalom, vratio se Kodrin ali ponovo nije bilo najvažnijeg defanzivca, Blaža Blagotinšeka.

Ipak, to se nije odrazilo na konačan ishod. Kada su Slovenci poveli sa osam razlike početkom drugog poluvremena, delovalo je da je priča završena, međutim, nije puno nedostajalo da „Lale“ režiraju senzacionalan povratak.

Holandski golmani ništa nisu odbranili u prvom poluvremenu, pa je par intervencija Ravenberga u nastavku bio zamajac za ekspresnu seriju od 6:1 i prilazak Holandije na minus tri, nešto kasnije i 28:26. Ali Klemen Ferlin je odbranjenim sedmercim zaustavio brodolom svog tima. Slovenija je vratila plus četiri, i u igri gol za gol uspela da sačuva trijumf.

Slovenia – Netherlands 37-34 (19-13)

Slovenia: Nejc Cehte 6, Kristjan Horzen 6, Gasper Marguc 6, Aleks Vlah 5, Miha Zarabec 4, Stas Jovicic 3, Borut Mackovsek 3, Tilen Kodrin 3, Jure Dolenec 1.

Netherlands: Niels Verteijnen 15, Luc Steins 6, Kaj Geenen 4, Lars Kooij 3, Rutger Ten Velde 2, Dani Wog 2, Bobby Schagen 1, Ivar Stavast 1.