Senzacija: Portugal savladao Francusku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Senzacija: Portugal savladao Francusku

Senzacija: Portugal savladao Francusku

Ognjen Borjanović

Posle malo više od 24 sata, prvo veliko iznenađenje na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu. Portugal je savladao Francusku rezultatom 28:25, i tako nagovestio da mogu da budu prijatno iznenađenje ovog turnira uprkos činjenici da najbolji igrač te reprezentacije, Duarte nije na raspolaganju selektoru.

Francuska – Portugal 25:28 (11:12)

Trondheim Spektrum

Sudije : Zigmars Sondors (LAT) / Renars Licis (LAT)

Francuska : Remili 1, Lagard 3, Prandi, Richardson 3, Mem 5, Tournat, Karabatić 4, Grebille, Abalo 2, Sorhaindo, Guigou 3, Fabregas 4, Dipanda, Porte, Gerard 1 odbrana, Genty 6 odbrana.

Portugal : Portela 3, Ferraz 4, Martins, Silva 2, Salina 2, Rocha, Borges 3, Branquinho 5, Cavalcanti, Areia 1, Gomes 4, Antunes, Frade 1, Magalhaes 2, Quintana 9.

Semafor: 2:1(3.), 4:3(8.), 6:4(10.), 8:6(16.), 9:9(21.) 9:12(27.), 10:12(29.), 12:14(33.), 14:14(36.), 17:16(40.), 18:20(45.), 20:22(50.) 25:26(57.), 25:27(59.).

Ušli su Portugalci u ovaj meč sramežljivo i uplašeno pa su iskusni Francuzi bolje otvorili meč. Dika Mem i Ludovik Fabregas odlično su sarađivali i najzaslužniji su što je Francuska posle dvadeset minuta susreta vodila. Ipak kada su se Portugalci oslobodili pritiska počela je rapsodija rukometa u režiji totalnog autsajdera. Aleksis Borhes držao je celu odbranu, u napadu su Brankinjo i Feraz bili raspucani i šou je mogao da počne. Krajem prvog dela igre Portugalci su napravili seriju 7:2 koja je bila krucijalna da na odmor odu sa golom prednosti. Kada je počelo drugo poluvreme izgledalo je kao da Portugal nema snage da se nosi sa Francuskom. Ipak pravovremeni tajmauti selektora Paula Pereire smiri su njegovu ekipu. Nastavili su Borhes i Silva da seku igru Francuske, ali ipak Dika Mem i Ričardson održavali su Petlove u životu. Mem je postigao pet golova, ali kada je video da njegovoj ekipi ne ide utopio se u sivilo. Brankinjo bio je stopostotan sa pet datih golova, a pratio ga je Gomez.

Na kraju senzacija 25:28!