Baraž za SP: Grci iznenadili Holanđane, Rumuni Čehe - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Baraž za SP: Grci iznenadili Holanđane, Rumuni Čehe

Baraž za SP: Grci iznenadili Holanđane, Rumuni Čehe

Sudeći po prvim mečevima, čekaju nas ultra zanimljivi dvomeči u baražu za odlazak na SP 2025. Grci su iznenadili Holanđane 31:27 (13:12), a Rumuni Čehe 31:30 (15:11), pa tako dve selekcije kojima nisu davane velike šanse, imaju na čemu da temelje optimizam pred revanš duele koji su na programu za četiri dana (nedelja) u Holandiji i Češkoj.

Grci su pred 2.000 navijači u Kozani odigrali jedan od najboljih, ako ne i najbolji meč ove generacije. Gubili su do finiša prvog poluvremena od favorizovanih „Lala, pre nego što su serijom 4:0 prvi put poveli. Imali u par navrata i plus pet – bilo je 31:26 za momke Jorgosa Zaravinasa minut pre kraja.

Revanš meč u Ajndhovenu na programu je u nedelju od 17.00.

GREECE- NETHERLANDS 31-27
The five minutes: 1-2, 2-4, 4-6, 7-9, 9-12, 13-12 (h), 15-15, 18-16, 22-18, 24- 21, 28-24, 31-27
GREECE (Zaravinas): Panagiotou 4, Boskos 5, Liapis 3, Mallios, Papazoglou, Michaelidis, Passias, Toskas 7, Boukovinas, Papavasilis 3, Tziras 6, Kandylas, Papadionisiou 1, Arambatzis 2, Savvas, Kederis.
NETHERLANDS (Olson): Stavast 1, Van Zudert, Ten Velde 10, Blau, Schoonaker, Dorgelo, Sagen 4, Coy, Guenen, Versteinen 3, Klakers 1, Steins 4, Schmitz T., Schmitt, De Lange, Baigens 4.

Umesto da slave pobedu protiv odlične selekcije Češke u Baia Mareu, Rumuni žale. I imaju za čime, pošto su sredinom drugog poluvremena vodili i sa 22:15. Međutim, usledila je „crna rupa“ domaćina. Momci Ćavija Sabatea su preuzeli kontrolu na terenu, smanjili zaostatak a potom i izjednačili u samom finišu, pre nego što je Demis Grigoras postigao poslednji gol na meču.

Bio je to uspešan debi novog selektora Georga Buričee, ali je utisak da je mogao biti i uspešniji.

Grigoras je bio najefikasniji sa devet golova, ispred Dedua i Buzlea sa po pet. Kod Čeha, Piroh devet, Klima i Šterba po šest.