LŠ: Barsa preslišala Kristijanštad - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Barsa preslišala Kristijanštad

LŠ: Barsa preslišala Kristijanštad

U prvom meču grupe B 13. kola VELUX EHF Lige šampiona, Barselona Lasa je slavila na gostovanju Kristijanštadu 24:31 (12:19). Prvak Evrope je do novog trijumfa stigao prelako, rešivši pitanje pobednika još u prvom poluvremenu.

Barsa je vodila od prvog do poslednjeg minuta, Još u 15. minutu, kada je Lazarov pogodio za 12:5, jasno je bilo da švedski prvak neće uspeti da ugrozi velikog favorita. Šipržak je u 10. minutu nastavka povisio na 25:15, a do kraja su momci Ćavija Paskvala samo rutinksi odradili posao.

Kiril Lazarov je bio najefikasniji akter meča sa devet golova iz 13 pokušaja. Pratili su ga Žaluz sa pet i Entrerios sa četiri. Najviše golova za domaćina dao je Tolbring, četiri, a po tri puta u strelve su se upisivali Lagergren, Peterson, Džamali, Eriksen i Lindskog.

Katalonci će i posle ove runde biti na prvom mestu grupe B, a da tako ostane i pred eliminacioni deo takmičenja dovoljan će im biti i bod u poslednjem kolu protiv Rajn Nekar Levena u „Blaugrani“.