BEZ SLIKE I TONA: Holandski čas Hrvatskoj na startu Perkovčeve ere - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BEZ SLIKE I TONA: Holandski čas Hrvatskoj na startu Perkovčeve ere

BEZ SLIKE I TONA: Holandski čas Hrvatskoj na startu Perkovčeve ere

Reprezentacija Hrvatske razočarala je na startu ere Gorana Perkovca.

„Kauboji“ su lakše nego što se to moglo zamisliti poraženi na gostovanju u Holandiji 32:27 (15:13) i tako ugrozili šanse za prvo mesto u grupi i prvo mesto koje će morati odbraniti pobedom za četiri dana u Osijeku.

Iako u dosta iskusnijem sastavu nego što je to bio slučaj na Svetskom prvenstvu 2023, Hrvatska nije prikazala pomak kakav se očekivao. Doduše, nije ni bilo vremena za stavljanje pečata od strane novog stručnog štaba, ali se svakako očekivalo više kada su u pitanju Duvnjak i drugovi. Rotirao je Perkovac, isprobao sve moguće varijante u odbrani i napadu, ali malo šta je polazilo za rukom. Teško se branio sjajan napad Holanđana predvođen Lukom Stajnsom i Kai Smitsom. Osim 3:4 posle par minuta igre, hrvatski rukometaši su bili u konstantnom minusu.

Poveli su Holanđani u drugom poluvremenu 21:14 u 36. minutu, a odgovor Hrvatske ležao je u seriji odbrana Dominika Kuzmanovića, koji je za samo desetak minuta nanizao osam intervencija. To je poguralo goste do 24:21 u 50. minutu, ali se dalje nije moglo. Porozna odbrana, bez konkretne ideje u napadu, doveli su Hrvatsku do prvog poraza.

Najefikasniji kod pobednika bili su Stajns i Smits sa po šest golova. Kod Hrvata, Karačić, Štrlek i Lučin su po četiri puta bili precizni.