Bravura Korneckog sprečila veliki povratak Porta u Kielceu! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Bravura Korneckog sprečila veliki povratak Porta u Kielceu! (Video)

Bravura Korneckog sprečila veliki povratak Porta u Kielceu! (Video)

Lomza Vive Kielce je umalo od gotovog napravio veresiju u meču EHF Lige šampiona protiv Porta na domaćem terenu. Poljski šampion je od samog početka imao sigurno vođstvu, ali je u finišu bila neophodna golmanska majstorija kako bi oba boda ostala u „Legionovu“ – 32:30 (19:14).

Delovalo je da će ekipa Talanta Dujšebaeva lako odraditi posao protiv portugalskog prvaka nakon startnih 10:3 i 12:5, ali se gosti nisu predavali do kraja. Imao je Vive Kielce i plus šest u dva navrata sredinom drugog poluvremena, ali su momci Magnusa Andersona uspeli da zarade napad za izjednačenje u poslednjem minutu.

Magaljaeš je odlično proigrao Salinu, ostavio je svog pivotmena oči u oči sa Mateušom Korneckim, ali je poljski čuvar mreže maestralno reagovao i sačuvao pobedu svom timu.

Dujšebaev je bio najbolji u pobedničkim redovima sa deset golova, šest je postigao Karačić a četiri Vujović. Na drugoj strani, Iturize se istakao sa šest pogodaka.