Češka pobedila Hrvatsku i razbila prokletstvo Čaira - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Češka pobedila Hrvatsku i razbila prokletstvo Čaira

Češka pobedila Hrvatsku i razbila prokletstvo Čaira

jReprezentacija Češke savladala je selekciju Hrvatske sa 31:33 (14:14) u okviru prvog dana Kupa nacija. Najefikasniji u ekipi Češke bio je Filip Jiha sa 9 golova. Kod Hrvatske, Domagoj Duvnjak postigao je 9 golova. Ovom pobedom Česi su razbili prokletstvo Čaira, s obzirom da su u prošlim utakmicama u Nišu doživeli poraze.

Početak susreta i prednost od 4:1 nagoveštavao je povoljan rezultat za hrvatsku selekciju. Kada su se Česi opustili i konsolidovali odbranu, uspeli su da stignu do izjednačenja od 4:4, a potom i do 5:5 u 11 minutu. Igrača više na terenu, Česi su iskoristili i preokrenulli rezultat u svoju korist. Do 20. minuta viđena je zanimljiva borba na terenu, kada je rezultat i dalje bio u egalu 11:11. Zahvaljujući golovima Horaka, rukometaši Češke, prave novu seriju i prvi put stižu do prednosti od tri golova, 11:14 u 22. minutu. Bolju završnicu imali su Hrvati, odigravši odlično u napadu i ne dopustivši Česima da do kraja poluvremena postignu pogodak.

Rezultatska klackalica viđena je i u nastavku. Češki rukometaši su vodili i diktirali tempo, dok su Hrvati konstantno jurili rezultat. U toj jurnjavi javljali su netipični promašaji, ali zasluge za to pripadaju i golmanu Češke, Petru Štochlu, koji je dosta dobro čuvao mrežu. Petnaestak minuta pre kraja susreta, Česi dolaze do nove, osetnije prednosti od 20:23. Jiha je odlično predvodio napade, a sa druge strane, odbrana Hrvatske nije bila  na zavidnom nivou. Rukometaši Hrvatske su ipak strpljivom igrom uspeli da stignu do novog izjednačenja i da poslednjih osam minuta susreta učine još zanimljivijim. Česi su ubrzo opet vratili prednost na svoju stranu, ali to je bilo kratkog daha. Ninčević donosi novo izjednačenje od 30:30 u 56. minutu. Vremena za preokret nije bilo. Jiha je u poslednjim sekundama realizovao sedmerac i tako potvrdio prvu pobedu Čeha u niškoj hali Čair.

Hrvatska – Češka 31:33 (14:14)
Hala Čair. Gledalaca: 1000.
Sudije: Nikolić / Stojković (Srbija)

HRVATSKA: Losert 12 odbrana, Marić 1, Duvnjak 9, Zrnić 2, Kopljar 2, Vori 1, Horvat 4, Vuković 2, Bicanic 1, Buntić 4, Ninčević 5.

ČEŠKA:  Štochl 14 odbrana, Nocar 2, Vitek 4, Vranj 1, Kubeš 3, Motl 2, Jiha 9, Filip 5, Sobol 1, Horak 5, Hjnek 1.