Crnogorke odnele čitav plen iz Zrenjanina - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Crnogorke odnele čitav plen iz Zrenjanina

Crnogorke odnele čitav plen iz Zrenjanina

U uzbudljivom meču 3. kola kvalifikacione grupe 6 za EHF Euro 2024, Crna Gora je slavila na gostovanju Srbiji u Zrenjaninu 30:31 (12:16). Odluka je pala u poslednjem minutu, kada je Itana Grbić realizovala genijalnu akciju iz deveterca, u situaciji kada je gošćama preostalo samo jedno dodavanje, nakon čega su se Srpkinje spetljale u poslednjem napadu i ostale praznih šaka.

„Lavice“ su se ovim uspehom učvrstile na čelu tabele, a za tri dana u Podgorici, kada budu uzvratile domaćinstvo Srbiji, imaće priliku da overe prvo mesto i plasman na kontinentalno nadmetanje.

Ni plasman Srpkinja ne bi trebalo da bude doveden u pitanje, pošto će po dve selecije iz osam grupa, plus četiri najbolje trećeplasirane, naći svoj put ka takmičenju koje će se krajem godine održati u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.

SRBIJA – CRNA GORA 30:31 (12:16)
Zrenjanin – „Kristalna dvorana”. Gledalaca: 2.520. Sudije: Pirvu i Potirnike (Rumunija). Sedmerci: Srbija 7 (6), Crna Gora 6 (5). Isključenja: Srbija 10, Crna Gora 12 minuta.

Srbija: RISOVIĆ (pet odbrana i sedmerac), Kubina, RADOSAVLJEVIĆ 5, Veličković 2, Majkić, VUKAJLOVIĆ, Mandić, Nuković, JANJUŠEVIĆ 8 (2), Vasić, JOVOVIĆ 7, Stamenić 5 (4), Bojičić 1, RADEVIĆ 2, Simić, PETROVIĆ.

Crna Gora: RAJČIĆ (dvije odbrane i sedmerac), Atingre (tri odbrane), MARSENIĆ 5, PLETIKOSIĆ 9 (4), Godeč 1, MUGOŠA 3 (1), Agović, Nada Ćorović, Ujkić, Ivanović, BRNOVIĆ 4, Klikovac, DESPOTOVIĆ 4, Pavićević, Kepić, GRBIĆ 5.

Crna Gora je zasluženo pobedila. Vodila je konstantno, od startnih 1:4, imala i pet golova prednosti u finišu prvog poluvremena. Izabranice Uroša Bregara su zaigrale mnogo bolje u nastavku, krunile protivničku prednost i na krilima bekovskog tandema Jovović-Janjušević uspele i da preokrenu, kada su povele 24:23. Bilo je to jedino vođstvo Srbije na meču.

Umalo su domaće rukometašice odbranile poslednji napad Crne Gore, ali su bile izigrane na volšeban način iz deveterca. Pravio se blok za Jelenu Despotović, svi su očekivali njen šut, ali je Tatjana Brnović „podvalila” loptu Itani Grbić, koja je izbila sama pred Jovanu Risović i rutinski je savladala.

Imale su Srpkinje pun napad za remi, ali je do tada odlična Jovana Jovović ispustila loptu.