CU-PA-RA! Srpski oktopod u najboljem izdanju (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa CU-PA-RA! Srpski oktopod u najboljem izdanju (Video)

CU-PA-RA! Srpski oktopod u najboljem izdanju (Video)

Pamte se slične rapsodije Vladimira Cupare u vreme dok je nastupao za Vesprem, Kielce, Ademar i druge klubove, a dogodila se prva i u dresu Dinama iz Bukurešta, u kojem provodi prvu sezonu.

Srpski čuvar mreže prevashodni je razlog što je Dinamo već u 20. minutu revanša, kada je poveo sa 13:3, rešio pitanje plasmana u četvrtfinale Lige Evrope.

Nakon skromnih plus tri iz prvog meča, navijači rumunskog prvaka pribojavali su se eliminacije koja bi ozbiljno uzdrmala klub. Međutim, Cupara je od prvog sudijskog zvižduka zaključao svoju mrežu.

U prvom poluvremenu je zabeležio čak 15 odbrana, uz procenat od preko 65%. Utakmicu je završio sa 22. intervencije.

Imao je večeras šta da pokaže i njegov reprezentativni kolega, Dejan Milosavljev. Vodio je svoj Fukse Berlin do četvrtfinala sa 11 odbrana u trijumfu nad Kadetenom. Sjajan procenat – skoro 44%.