Cuparina rapsodija u Danskoj - Dinamo, Savehof i Berlin u četvrtfinalu Lige Evrope - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Cuparina rapsodija u Danskoj – Dinamo, Savehof i Berlin u četvrtfinalu Lige Evrope

Senzacionalnom partijom Vladimira Cupare, pogotovu u prvom poluvremenu kada je upisao 15 odbrana, Dinamo je slavio i u revanšu protiv Silkeborga 24:27 (8:16), nakon plus tri stečenih pre sedam dana u Bukureštu.

Srpski čuvar mreže je odigrao partiju kakva se retko viđa. Uništio je danski tim u prvom poluvremenu i rešio dvomeč ranije nego što se očekivalo – Dinamo je već u 20. minutu stekao dvocifrenu prednost. Bivši golman Vesprema je meč završio sa 22 intervencije.

Ukrajinac Andrij Akimenko se raspucao u finišu i sa sedam golova postao najefikasniji igračakter meča. Mikloš Rosta je pogodio šest puta, a Havijer Umet četiri. Lazar Kukić je postigao tri pogotka iz šest pokušaja. I na drugoj strani je blistao golman. Mikel Lekvist je sakupio 18 odbrana. Ludvik Halbek je postigao šest golova, a Rasmus Lauge četiri iz devet udaraca.

Ekipa Ćavija Paskvala će se za fajnal for boriti sa još jednim danskim timom – Skjernom.

Veliki uspeh slavi Savehof, koji je postao tek drugi tim iz Švedske koji je u nekom evropskom dvomeču eliminisao nemačkog predstavnika.

Pobeda 34:20 od pre sedam dana, nije bila dovoljna Hanoveru na severu kontinenta – momci Mikela Apelgrena, od sledeće sezone trenera Pik Segeda, bili su ubedljivi, 34:25 (18:14), obezbedivši četvrtfinalni okršaj sa Flensburgom.

Feliks Meler i Gustaf Vedberg su postigli po sedam golova za pobednički tabor, dok se kod bledih gostiju istakao Uladislau Kuleš sa šest.

Fukse je lako u revanšu dobio Kadeten sa 34:28 i izborio dvomeč sa Nantom za plasman na F4 u Hamburgu. „Lisice“ su i u prvom meču bile bolje 32:28, pa su, ukupno gledano, rutinski opravdale ulogu favorita.

Uz Berlin i Hamburg, Nemačku će u top 8 predstavljati i Rajn Nekar Leven, koji je eliminisao Nexe.

Prvi mečevi četvrfinala na programu su 23. aprila, a revanš dueli sedam dana kasnije.

LIGA EVROPE – PLEJ-OF ZA ČETVRTFINALE (REVANŠI)