Debakl Lovćena u Flensburgu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Debakl Lovćena u Flensburgu

Debakl Lovćena u Flensburgu

Najubedljivi poraz u sezoni, bez boda na kraju grupne faze za crnogorskog prvaka.

Nije Lovćen uspeo da osvoji bod u veoma teškoj grupi EHF Lige Evrope. U poslednjem kolu iskušenje je bilo najteže – gostovanje slavnom Flensburgu i ubedljiv poraz – 42:19 (24:8).

Kola su krenula nizbrdo za tim Pera Miloševića od samog starta, toliko da je iskusni stručnjak zatražio tajm-aut već u trećem minutu. Bio je besan na Vuka Borozana jer je u jednoj situaciji širio ruke i negodovao umesto da se vrati u odbranu, pa ga je ostavio na klupi. Uskoro je na semaforu pisalo 10:1, i bilo je jasno da je jedina dilema razlika kojom će tim iz nemačke pobediti. Trijumf se nije dovodio u pitanje ni pre početka meča, jer je razlika u kvalitetu ogromna.

Ako ništa, Milošević je iskoristio situaciju da pruži priliku svim igračima da zaigraju u čuvenoj „Flens areni“, protiv tima koji bi bio pravi takmac i najvećim favoritima u Ligi šampiona.

Posle brutalnog prvog poluvremena, domaćin je malo „spustio loptu“ u nastavku, mada je u jednom trenutku napravio serijo 6:0. Maksimalna prednost iznosila je 41:17.

Flensburg je završio na prvom mestu u grupi, i u drugoj fazi će, u konkurenciji Kadetena, Silkeborga i Vojvodine, biti prvi favorit za prvo mesto, koje vodi direktno u četvrtfinale.

FLENSBURG – LOVĆEN 42:19 (24:8)
Flensburg – „Kampushale“. Gledalaca: 2.643. Sudije: Pikar i Voše (Francuska). Sedmerci: Flenzburg 5 (5), Lovćen 2 (1). Isključenja: Flenzburg 2, Lovćen 2 minuta.

Flensburg: Burić (13 odbrana), K. Meler, Gola 6, Einarson 6, Čertovič 1, Mensa-Larsen 3, Gotfridson 3, Jergensen, Hansen, Horgen 4, Pedersen 13 (5), Jakobsen, Smits, Blagotinšek, L. Meler.

Lovćen: Lutovac (osam odbrana), F. Borozan (četiri odbrane), A. Perišić 1, Krivokapić 1, Pajović 1, Bakić 3, Lakićević, Radović 1 (1), Šćekić, Božović 1, Vujović 3, Petričević 7, I. Perišić, Madžovski, Eraković 1, V. Borozan.