Prvenac za kraj: Alkaloid bolji od La Riohe u Skoplju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prvenac za kraj: Alkaloid bolji od La Riohe u Skoplju!

Prvenac za kraj: Alkaloid bolji od La Riohe u Skoplju!

Prva pobeda za makedonski klupski rukomet u grupnim fazama ove sezone.

Zaslužio je Alkaloid da evropski debi zaključi prvom pobedom na velikoj sceni. U poslednjem, petom kolu grupe F EHF Lige Evrope, makedonski vicešampion je pred svojim navijačima u SC „Jane Sandanski“ savladao špansku La Riohu 28:27 (15:13).

Iako je tim Kirila Lazarova početkom drugog poluvremena vodio 17:13 i 18:14, u finišu je viđena velika drama. Španci su, pet minuta pre kraja, vodili 25:26. Propustili su napad za plus dva, pre nego što je Džonov izjednačio. Potom je Marko Mitev uzeo stvari u svoje ruke i postigao dva odlučujuća pogotka za 28:26. Gosti su popustili pod pritiskom sa tribina, ali i sa terena, gde su silno motivisani domaćini uspeli da se odbrane u odlučujućim momentima.

Mitev je bio sjajan, predvodio je svoj tim sa deset golova, ali je podjednako zaslužan i mladi golman Ivan Galevski, koji je upisao čak 17 odbrana. Josip Zaja je bio najbolji u La Riohi sa osam golova.

Ova dva tima su završila takmičenje sa po tri poena, dok Silkeborg i Vojvodina idu u drugi krug.