Dobra partija Alkaloida dovoljna samo za častan poraz u Danskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Dobra partija Alkaloida dovoljna samo za častan poraz u Danskoj

Dobra partija Alkaloida dovoljna samo za častan poraz u Danskoj

Očajan start drugog poluvremena koštao poraza makedonskog predstavnika.

Da nije bilo „crne rupe“ početkom drugog poluvremena, možda bi Alkaloid stigao i do senzacije u Silkeborgu. Ovako, tim Kirila Lazarova ostavlja dobar utisak, a nosi vredno evropsko iskustvo sa severo-zapada kontinenta. Mesta za bodove nije bilo – 35:31 (17:16).

Tako je Alkaloid ostao na jednom poenu i bez šansi za drugi krug, kojem su najbliži Silkeborg i Vojvodina (po šest bodova).

Ponovo je danski golman Lovkvist bio nerešiva enigma, kao i pre sedam dana u Skoplju. U prvih 15 minuta sakupio je čak 10 odbrana, odlepio svoj tim na plus četiri, ali su gosti našli način da se vrate i priđu na minimalan zaostatak pred veliki odmor. Tačnije, golom Galevskog su nešto ranije i poravnali na 15:15.

Međutim, danski tim otvara drugo poluvreme serijom 6:0, kojom je i rešio pitanje pobednika. Lovkvist se ponovo razbranio, a gosti ušli u seriju tehničkih grešaka. Prišao je Alkaloid u jednom trenutku na minus tri, ali više nije mogao.

Marko mitev je bio sjajan sa devet golova, Džonov, Serafimov i Bingo dodali su po četiri. Lovkvist je završio sa 17 odbrana, a Halbek, Boldsen i Nilsen dali su po šest pogodaka.

Makedonskog predstavnika narednog utorka čeka gostovanje u Novom Sadu.