VOŠA ZABLISTALA U ŠPANIJI: Trnavac vodio do velike pobede, drugi krug na dohvat ruke! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa VOŠA ZABLISTALA U ŠPANIJI: Trnavac vodio do velike pobede, drugi krug na dohvat ruke!

Velika pobeda Vojvodine u Logronju!

Kada je najteže – najbolji! Oslabljena neigranjem Milana Milića za kojeg je sezona gotova, i Gregora Ocivrka, Vojvodina je odigrala maestralno na gostovanju La Riohi i slavila 29:32 (15:17), osvetivši se za poraz od pre sedam dana u Novom Sadu.

Ovim trijumfom, do kojeg je srpskog šampiona predvodio fenomenalni Andrej Trnavac sa 15 odbrana, Vojvodina je došla na bod od plasmana u narednu fazu EHF Lige Evrope. Prva meč lopta čeka je za sedam dana, kada na Slanu Baru stiže skopski Alkaloid.

Predvođen Puhovskim, Golubovićem koji je učinio da se Milićevo odsustvo ne oseti, Azizom u prvom poluvremenu, Roganom na crti i Vorkapićem u kontri, Vošin napad bio je na visini zadatka čitavim tokom meča, dok je propuste u odbrani neutralisao, večeras magični Trnavac sa pregršt odbranjenih zicera.

Ključan je bio početak drugog poluvremena, kada su se gosti odvojili na 25:17 u 39. minutu. Nije se La Rioha predala, u par navrata prišla je na minus četiri, ali Andrej Trnavac nije dopustio da se ozbiljnije „zakuva“. Tok u poslednjim trenucima utakmice je domaćin smanjio na tri razlike i ublažio poraz.

OGRONJO LA RIOHA – VOJVODINA 29:32 (15:17)

LOGRONJO – Gledalaca: 1.000. Sudije: Paturson i Trastarson (obojica sa Islanda)

LA RIOHA: Palašič (šest odbrana), Soler 2, Presijado 2, Fernandez, Abdula 1, Alves Ponsijano 1, Žaja, Tua Ernandez 4, Ortiz, D. Kadarso 7, Palomino 7 E. Kadarso 5, Mohamed Ali (11 odbrana)

VOJVODINA: Lučin, Šijan, Vorkapić 4 (2), Vukovljak, Aziz Aidi 5, Ratković 2, Milenković 1, Sunajko 1, Pušica 1, Rađenović 1, Pešić, Tomić, Rogan 4, Golubović 6, Puhovski 7, Trnavac (15 odbrana).

Standings provided by Sofascore

Iz grupe sa kojom se Vojvodina ukrša u drugom krugu, jasno je da će proći Flensburg. Vrlo verovatno će sa njima i Kadeten, ali Elverum još uvek ima teoretske šanse za osvajanje drugog mesta.