Golmanska rapsodija Dejana Milosavljeva za pobedu "Lisica" u Bukureštu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Golmanska rapsodija Dejana Milosavljeva za pobedu „Lisica“ u Bukureštu

Golmanska rapsodija Dejana Milosavljeva za pobedu „Lisica“ u Bukureštu

Dejan Milosavljev u svom elementu, a kada je tako...

A kada je tako, njegov tim ne može da izgubi. Popularni „Banda“ odbranio je svoj gol 23 puta u velikom derbiju grupe G, i vodio svoj Fukse Berlin do pobede nad Dinamom u Bukureštu 32:33 (17:16).

Najbolji golman nedavno odigranog Super Globa je u prvom poluvremenu upisao čak 14 intervencija, a njegov tim je i pored toga na odmoru imao minimalan zaostatak. Milosavljev je nastavio da briljira, a njegovi saigrači u polju su uspeli da materijalizuju taj doprinos, preokrenu u drugom poluvremenu i četvrtom pobedom u isto toliko mečeva obezbede plasman u drugi krug. U naredna dva kola, bod će Berlinu biti dovoljan za prvo mesto.

Što se tiče strelaca, Gidsel sa devet i Anderson sa sedam golova predvodili su pobednički tabor. Mijajlo Marsenić pogodio je četiri puta.

Kod rumunskog prvaka, pet odbrana Cupare, sedam golova Akimenka i četiri Kukića.