EHF KUP: Vojvodina na +13 pred Norvešku - Dinamo sa -8 čeka Čehe - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF KUP: Vojvodina na +13 pred Norvešku – Dinamo sa -8 čeka Čehe

EHF KUP: Vojvodina na +13 pred Norvešku – Dinamo sa -8 čeka Čehe

Vojvodina sa ogromnim kapitalom, a Dinamo sa velikim minusom dočekuju revanš mečeve osmine finala EHF Kupa. Novosađani su nastavili sa odličnim partijama ove zime savladavši norveški Arendal 42:29 (22:17) u „Slanoj bari“ gde nije bilo navijača zbog kazne EHF. Gubio je sastav Borisa Rojevića 9:10 u 16. minutu, ali je u nastavku u potpunosti nadigrao šestoplasiranu ekipu norveškog šampionata.

Odličan je bio Milan Milić sa osam golova, Miloš Grozdanić je postigao gol manje, A Baris Puhovski šest.

VOJVODINA – ARENDAL 42:29 (22:17)

VOJVODINA: Lučin 1 (9 odbrana), Vasić, S. Milić, M. Milić 8, Ocvirk 1, Vukovljak, Aidi 5, Milenković 3, Pušica 1, Arsenić (1 odbrana), Rađenović 1, Pešić 5, Kurteš, Rogan 4, Grozdanić 7 (4), Puhovski 6.

ARENDAL: Jurišić (5 odbrana), Evensen, Sendena 2, Fiala 7, Inzelset 1, Rihter 5, Strupstad 1, Hansen 4 (3), Eres (7 odbrana), Levli 5, Berm 4, Hantaru.

Pančevački Dinamo poražen je od češke Karvine 22:30 na gostovanju.

KARVINA – DINAMO 30:22 (16:13)

KARVINA: Mokros, Ruza 2, Pacel 5, Galia (12 obrana, 3 sedmerca), Plaček 1, Fulnek 4, Uzek 1, Harabis 5 (3), Solak 6, Škalicki 6, Brihlek, Siroki, Nantl, Ptačnik, Frank.

DINAMO: Marjanović (4 odbrane), Dornjei, Perović 1, Čelica, Jezdimirović 2, Ivezić ( 1 odbrana), Novaković, Čabrilo 5, Tonić, Distol, Pavlović 4, Urta, Kostadinović, Radović 5, Milošević 3, Sunajko 2.