EP juniora: Portugalci kroz dramu do finala, Srbija sa Švedskom za medalju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP juniora: Portugalci kroz dramu do finala, Srbija sa Švedskom za medalju

EP juniora: Portugalci kroz dramu do finala, Srbija sa Švedskom za medalju

Drugo polufinale Evropskog prvenstva juniora u Portugalu rešeno je u dramatičnoj završnici. Nakon puno preokreta tokom 60 minuta, domaćin je imao poslednju reč, i savladao Švedsku 25:24 (12:10), golom Fransiska Mote da Koste iz sedmerca, u poslednjim trenucima utakmice.

To znači da će se u finalu sastati Portugal i Španija, a u borbi za bronzanu medalju, Srbija i Švedska.

Podsetimo, „Orlići“ su ranije danas poraženi od Španije 32:29 (15:10).

Fransisko Mota da Kosta sa pet, i njegov brat Martim sa četiri, uz Brandaa i Oliveiru koji su postigli isto toliko, bili su najefikasniji u pobedničkim redovima. Diogo Rema Markez sakupio je 13 odbrana, pet više od protivničkog tandema. Elovson i Ljungmark bili su najefikasniji u Švedskoj sa po četiri pogotka.

Švedski golman Linden je, tokom prvog poluvremena, potpuno neopravdano dobio direktan crveni karton. Ta, i još nekoliko situacija iz ovog meča, upotpunile su utisak o užasnom suđenju tokom čitavog turnira.