Eurofarm Pelister poražen u Švajcarskoj, na Magdeburg u osmini finala - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Eurofarm Pelister poražen u Švajcarskoj, na Magdeburg u osmini finala

Eurofarm Pelister poražen u Švajcarskoj, na Magdeburg u osmini finala

Ekipa Eurofarm Pelistera okončala je grupnu fazu EHF Lige Evrope na četvrtom mestu, pošto je u meču poslednjeg kola izgubila od Kadetena u Šafhauzenu 29:26 (16:12). U slučaju eventualne pobede, makedonski predstavnik bi se našao na drugom mestu i dobio lakšeg rivala u eliminacionoj fazi, a ovako će morati na megdan jednom od glavnih favorita za najviši plasman – nemačkom Magdeburgu.

Željko Babić se od samog starta odlučio za napad 7 na 6, međutim to iznenađenje nije urodilo plodom. Nisu se gosti najbolje organizovali i brzo su se našli u zaostatku 6:3, a nije pomogao ni rani tajm-aut, pošto je prednost domaćina do odmora povećana, doduše neznatno.

Dodatni problem predstavljao je crveni karton Kukoskog na samom početku nastavka, što je švajcarski prvak iskoristio da do 42. minuta stekne maksimalnih 21:15. Zaigrala je tada nešto bolje ekipa iz Bitolja imala par prilika da zaostatak spusti na minus tri do ulaska u poslednjih 10 minuta, međutim to se nije desilo, pa je Kadeten mirno priveo meč kraju, bez rezultatske neizvesnosti.

Gosti su na ovom meču nastupili bez prvog golmana Hendavije, te povređenog Tomislava Kušana. Najefikasniji u poraženom timu bio je Josip Perić sa sedam golova, jednim više od pivotmena Građana. Na drugoj strani, Bartok je dao sedam, a Ćasar i Šelker po četiri pogotka.

Prvi meč osmine finala između Eurofarm Pelistera i Magdeburga na programu je 23. marta u Bitlju, a revanš sedam dana kasnije u „GETEC“ areni.