I dalje u igri: Gorenje bolje od La Riohe u Velenju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa I dalje u igri: Gorenje bolje od La Riohe u Velenju!

I dalje u igri: Gorenje bolje od La Riohe u Velenju!

U utakmicu „biti ili ne biti“ za ostanak u igri za četvrto mesto grupe, odnosno plasman u osminu finala EHF Lige Evrope, ekipa Gorenja uspela je posle velike borbe da savlada špansku La Riohu pred svojim navijačima – 32:31 (16:15).

Odlučio je pogodak, večeras odličnog Tilena Sokoliča, pola minuta pre kraja meča. Domaćin se u preostalom vremenu odbranio i proslavio značajnu pobedu, kojom se izjednačio na tabeli sa večerašnjim rivalom.

Obe ekipe imaju po pet bodova, s tim što su Španci u prednosti u međusobnom skoru, pošto su u Logronju pobedili 31:26.

Izabranici Zorana Jovičića su prvi veliki korak napravili u finišu prvog poluvremena, čijim su većim tokom bili u zaostatku. Napravili su seriju 5:0 i poveli 16:14, ali su gosti brzo vratili ravnotežu. Timovi su se do kraja utakmice smenjivali u vođstvu, ali niko nije stekao više od dva gola preimućstva. Na kraju, presudio je pogodak Sokoliča i dobra odbrana.

Upravo su Sokolič i sjajni Domen Tajnik bili najefikasniji u pobedničkim redovima sa po osam golova, dok su se kod gostiju istakli Kabaljero sa šest i Perez sa pet.

Posle ove utakmice, momci iz „Rdeče“ dvorane na istom mestu dočekuju Eks, a u poslednjem kolu gostuju Savenhofu. La Riohi preostaje domaćinstvo Nexeu i gostovanje Eksu.