Nexe bez goriva u Švedskoj, Savehof lako do bodova - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nexe bez goriva u Švedskoj, Savehof lako do bodova

Nexe bez goriva u Švedskoj, Savehof lako do bodova

Nakon sjajnog niza od šest uzastopnih pobeda, rukometaši Nexea doživeli su prvi poraz u 2022. godinu. U okviru osmog kola grupne faze EHF Lige Evrope, umorni i potrošeni „Gromovi“ lako su pali na gosotvanju Savehofu – 33:23 (16:12).

Meč u Švedskoj bio je važan u borbi za drugo mesto, koje su dva tima do ove runde delila sa po deset bodova. Skandinavci sada imaju dva poena više, ali i bolji međusobni skor, jer su uspeli da nadoknade minus osam iz Našica.

Savehof je odigrao svoj najbolji meč u dosadašnjem toku sezone, kao što je i sam trener Apelgren istakao na pres konferenciji koja je usledila.

Nexe je svoju priliku propustio početkom drugog poluvremena, kada je pri rezultatu 16:13 propustio da se još više približi u situaciji sa igračem više. Umesto toga, usledila je serija domaćina od 10:3 i rano razrešenje pitanja pobednika.

IK Sävehof – RK NEXE  33:23 (16:12)

IK Sävehof: Berlin 3, Möller F. 3, Roberts, Aga Eck, Möller S., Obling 16 odbrana, Spante 5, Brolin, Stenbäcken 3, Celander, Lennernäs 1, Karlsson 7, Radberg, Tilli, Schroeder 4, Ellefsen A Skipagotu 7

RK NEXE: Kuzmanović (7 odbrana), Bakić 5, Barišić Jaman 2, Vejin 3, Radovanović (4 odbrane/1 sedmerac), Vida, Manci Mičević 1, Blažević, Velkavrh, Severec, Moslavac, Melić 2, Jaganjac 5, Kavčič 1, Markušić, Pribetić 4

Sedmerci:  IK Sävehof  3/4  ; RK NEXE 0/2

Isključenja: IK Sävehof:  10 minuta (Berlin 2′, Möller 2′. Spante 2′, Schroeder 2′, Ellefsen A Skipagotu 2′)   RK NEXE: 14 minuta (Bakić 2′, Barišić Jaman 2′, Manci Mičević 2′, Kavčič 2′, 2′, Markušić 2′, Pribetić 2′)