KELN: Brojke, brojke, brojke... - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KELN: Brojke, brojke, brojke…

KELN: Brojke, brojke, brojke…

Finalno jutro EHF Lige šampiona donosi nam zanimljivije brojke koje daju drugačiji ugao gledanja na dešavanja iz polufinalnih duela…

20 minuta čekalo se na prvu odbranu golmana Vesprema u duelu sa Kilom. Toliko je na golu stajao Roland Mikler, a onda je ušao Mirko Alilović. Prva odbrana i to posle uskoka Domagoja Duvnjaka.

10 odbrana je zabeležio junak Barselone, Danijel Šarić, u onih 19 poslednjih minuta koliko je proveo na terenu Lankses Arene.

53:55 stajalo je na semaforu kada je Momir Ilić „bombom“ zaustavio seriju Kila (27:21 – 27:25) i trasirao put svog tima ka pobedi.

26 minuta je bilo dovoljno da Nikola Karabatić zaradi dva isključenja. Sreća po Barsu, do kraja meča se sačuvao.

26:26 bilo je poslednje izjednačenje na meču Barselone i Kelcea u 48. minutu.

2 gola za poslednjih 12 minuta postigli su Poljaci u susretu sa Barselonom.

9 golova postigao je Aron Palmarson u jučerašnjim mečevima. Samo jedan manje od ostatka bekovske postave Kila (Kaneljas 5, Jiha i Vujin po 2, Vajnhold 1, Duvnjak  bez gola).

1.500 navijača Vesprema nalazi se u Kelnu, a njih 4000 gledalo je polufinalni meč ispred Vesprem Arene na video-bimu.